Rekordowa liczba uczestników tegorocznego 8. Międzynarodowego Masowego Biegu - Pieniny 2014

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.22 12:20 / news / czytano 5844 / opinie 0

Do tegorocznej edycji biegu zgłosiło się 640 uczestników, a ukończyło bieg 520. Reprezentowali oni 39 szkół, w tym dwie ze Słowacji (Lipnik Vielki i Kieżmarok) biegając na dystansach 1000 m i 2000 m.

Impreza organizowana przez Fundację Dzieci Pienin z Krościenka nad Dunajcem z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Do piątkowego biegu zaproszono reprezentacje składające się z uczniów szkół podstawowych (rocznik 2002 i młodsi), szkół gimnazjalnych (rocznik 1999 i młodsi), szkół ponadgimnazjalnych (rocznik 1995 i młodsi). Impreza odbyła się w na trasach przygotowanych wzdłuż potoku Grajcarek w Szczawnicy, w okolicy dolnej stacji kolejki na Palenicę.
 
Sprawne przeprowadzenie biegu było możliwe dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, przybyłych nauczycieli, ratowników GOPR i wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. Nad bezpieczeństwem uczestników na trasach biegu czuwały służby medyczne.
 
Zwycięzcy w każdej z grup wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy przyznawane do 10 miejsca oraz puchary wręczane za miejsca od 1-3. Przyjmowali je z rąk Grzegorza Niezgody Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica i Sebastiana Walosczyka Dyrektora Publicznego Gimnazjum im.ks.prof. J.Tischnera w Szczawnicy. Burmistrz Szczawnicy w swoim wystąpieniu podziękował organizatorom biegu za przygotowanie imprezy, a do uczestników wyraził słowa uznania. - Takie zawody dla wielu Was, młodych ludzi, są początkiem przygody z bieganiem i sportem. Dlatego życzę Wam wszystkim powodzenia w osiąganiu wysokich wyników sportowych, które wymagają czasu i poświęcenia - mówił Niezgoda.

W rywalizacji drużynowej szkół w kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kluszkowiec. Wśród szkół gimnazjalnych Publiczne Gimnazjum im.ks.prof. J. Tischnera w Szczawnicy, a szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół z Rabki-Zdroju. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc stawali na podium udostępnionym przez Spółdzielczy Klub Sportowy „SOKOLICA” w Krościenku n.D.
 
Podczas biegu zregenerować siły po tak wielkim wysiłku pozwolił gorący posiłek zamówiony przez Miasto i Gminę Szczawnica, a przygotowany i serwowany przez Związek Podhalan Oddział w Szczawnicy. Pragnienie skutecznie gasiła woda mineralna przekazana przez Naturalną Wodę Mineralną Kinga Pienińska. W czasie trwania zawodów wszystkim zaangażowanym w organizację przekazano podziękowania. 
 
Projekt Fundacja Dzieci Pienin zrealizowała przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Inicjatywę wsparło również finansowo i rzeczowo wiele instytucji i osób. Współorganizatorami byli: Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Czorsztyn, Gmina Krościenko n.D,, Gmina Ochotnica Dolna, Gmina Łapsze Niżne, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., Naturalna Woda Mineralna Kinga Pienińska, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J.Tischnera w Szczawnicy, Grupa Podhalańska GOPR, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl, który objął imprezę także patronatem medialnym.
 
Współorganizatorom, sympatykom i uczestnikom bardzo dziękujemy za to wydarzenie. Zwycięzcom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy w przyszłym roku tym razem do Krościenka n/D. Komplet wyników tutaj
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij