Baroque Collegium 1685 zaprezentuje Kantaty Bacha (15-17.11.2017)

Fot. Piotr Stępniewski 2017.11.03 15:19 / imprezy / czytano 1528

Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent Agnieszkę Żarską, wyrusza w trasę koncertową za Kantatami J.S.Bacha.

W programie koncertów znajdą się Kantaty Jana Sebastiana Bacha:  Ich freue mich in dir BWV 133, Liebster Immanuel Herzog der Frommen BWV 123 oraz  Sie werden aus Saba alle kommen BWV 65. 

Premierowe wykonanie tych dzieł odbyło się w maju b.r. w ramach prestiżowego cyklu BACH200UW, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski. Koncert, przyjęty bardzo ciepło przez warszawską publiczności, zostanie teraz dwukrotnie powtórzony w Małopolsce: w Zakopanem- Kościół św. Rodziny na Krupówkach i  w Nowym Sączu, w kościele św. Ducha, w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzycznego Iubilaei Cantus a także na Śląsku, na inaugurację międzynarodowego Festiwalu Gorczyckiego w Bytomiu.

Baroque Collegium 1685 zainaugurowało swoją działalność w zeszłym roku wykonaniem Oratorium Wielkanocnego J.S.Bacha. W skład zespołu wchodzą znakomici instrumentaliści związani z wiodącymi czeskimi orkiestrami barokowymi, przede wszystkim z Musica Florae Praha. Trzon wokalny stanowią śpiewacy Szczawnickiego Chóru Kameralnego reprezentujący profesjonalny poziom wykonawczy. Wraz z zespołem wystąpią wyspecjalizowani w wykonywaniu repertuaru barokowego soliści: Ewa Leszczyńska-sopran, Helena Poczykowska -alt, Davide Fior-tenor oraz Jiri Miroslav Prochazka-bas.

Koncerty:
15.11.2017 - Zakopane-kościół p.w. św.  Rodziny, Krupówki 1a, godz. 19.30
16.11.2017 - Nowy Sącz-kościół p.w. św. Ducha (OO. Jezuitów) ul. P. Skargi 10, godz. 18.45
w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzycznego Iubilaei Cantus
17.11.2017 - Bytom-kościół p.w. św. Trójcy, ul. Kwietniewskiego 1, godz. 19.00
w ramach 12.Gorczycki Festiwal

Organizator: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny
Współorganizatorzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Gorczycki Festiwal, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”
Wsparcie: 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura –Interwencje 2017
Partnerzy: Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica,
Współpraca: Parafia p.w. św. Rodziny w Zakopanem, Parafia p.w. św. Ducha w Nowym Sączu, Parafia p.w. św. Trójcy w Bytomiu.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij