Beskidy z Pieninami - zapowiedź kolejnego z koncertów festiwalu Pieniny Kultura Sacrum

Fot. Ewa Walkowska (arch. artystki) 2018.07.26 22:59 / news / czytano 1555 / opinie 0

Beskidy spotykają Pieniny. Taki tytuł mógłby posiadać najbliższy koncert w ramach Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

Grający podczas koncertu na organach Krzysztof Karcz przybędzie do Krościenka z serca Beskidów – z Bielska-Białej, gdzie prowadzi intensywną działalność koncertową, animuje wydarzenia związane z muzyką organową oraz zajmuje się dydaktyką. Ewa Walkowska pochodzi ze Szczawnicy z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Artyści zaprezentują wszechstronny program wokalno-organowy, w centrum którego znajdą się pieśni autorstwa Wacława Geigera oraz pełne blasku i wirtuozowskiego rozmachu dzieła literatury organowej. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa akwareli pienińskich autorstwa Andrzeja Beliczyńskiego, znakomitego malarza, właściciela autorskiej galerii "Pod okółkiem" w Krościenku n.D. Wstęp na koncert wolny.
 
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Gościny naszym artystom udziela tradycyjnie Pensjonat CrosnaSpa, znajdujący się przy ul. św. Kingi 73d, a foldery programowe otrzymacie Państwo od pienińskich góralek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Krościenka n.D. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Ewa Walkowska (arch. artystki)
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij