Karetka dla Ochotnicy

Fot. PAP 2015.10.08 19:13 / news / czytano 2267 / opinie 0

Od nowego roku na terenie Gminy Ochotnica Dolna będzie stacjonowała karetka pogotowia. Taką deklarację złożył dzisiaj Jerzy Miller wojewoda małopolski w rozmowie z dziennikarzem Radia Kraków.

Nowe karetki będą stacjonowały w Piwnicznej, Mszanie Dolnej, Sułkowicach, Zawoi i Ochotnicy Dolnej. Jak tłumaczył wojewoda, pojawią się w tych miejscach, w których czas oczekiwania na przyjazd karetki był do tej pory najdłuższy. - W tych miejscach dotychczas było najwięcej spóźnionych dojazdów. W terenie niezurbanizowanym, karetka powinna dojechać w 20 minut - mówił Miller.

Przypomnijmy. Początkiem 2014 roku wojewoda wydał decyzję o przenosinach od 1. kwietnia 2014 roku Zespołu Ratownictwa Medycznego ze Szczawnicy do Krościenka n.D. Decyzja ta podyktowana była wtedy m.in. tym, że ambulans stacjonujący w Szczawnicy zbyt długo jechał do wypadków czy chorych w Ochotnicy Dolnej i Górnej. Nie pomogła rezolucja szczawnickiej Rady Miejskiej ani sugestie starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, który podpowiadał wojewodzie, aby ten pozostawił karetkę w Szczawnicy a przydzielił dodatkową stacjonującą np. w Knurowie (między Nowym Targiem a Ochotnicą). Wojewoda twierdził wtedy, że na dodatkowy ambulans nie ma pieniędzy.

Dzisiaj sprawa karetki wymaga jedynie akceptacji ministra zdrowa. Ambulans typu podstawowego „P” składać się będzie co najmniej z dwóch ratowników lub pielęgniarki systemu (bez lekarza). Ratownicy będę pełnić dyżur codziennie od godziny 7:00 do 19:00.

Autor: Oprac. red.
Źródło: radiokraków.pl
Zdjęcia: PAP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij