Cyfrowanie w Pieninach z dotacją

Fot. 2021.04.08 16:32 / news / czytano 1381 / opinie 0

Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” pozyskało bezzwrotną dotację w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Kultura ludowa i tradycyjna 2021.

Dotacja w wysokości 20 tys. złotych zostanie przeznaczona na zadanie pn: „Cyfrowanie w Pieninach”, którego celem jest zachowanie ciągłości tradycji rękodzielniczej poprzez bezpośrednie przekazanie wiedzy i unikatowej umiejętności kroju, ręcznego szycia, cyfrowania ( wyszywania haftowania ) elementów męskiego stroju pienińskiego. W zakres zajęć będzie wchodziła także nauka zdobienie aplikacjami części stroju góralskiego oraz nagranie filmu promocyjno-edukacyjnego. Projekt ma za zadanie przekazane w bezpośredni sposób wiedzy i umiejętności młodym osobom szczególnie zainteresowanym praktyczną kontynuacją tradycji rękodzielniczych w regionie pienińskim. Cyfrowanie stroju jest w naszym regionie unikatowe i grozi całkowitym zanikiem.

Zajęcia prowadził będzie Jan Kubik – wybitna i niepowtarzalna postać gminy Krościenko nad Dunajcem, laureat nagrody Gloria -Artis – krościeński regionalista, twórca ludowy gawędziarz śpiewak, tancerz oraz znawca ludowej muzyki pienińskiej, zwanym „człowiek orkiestra". W swojej twórczości sięga przede wszystkim do korzeni, kultywując w ten sposób skarby regionu. Jego szczególna aktywność zaraża miłością do małej ojczyzny nawet te najmłodsze pokolenia.

W związku z otrzymaną dotacją, zapraszamy do udziału w warsztatach rękodzieła organizowanych w ramach projektu „Cyfrowanie w Pieninach”, które odbywać się będą w Krościenku nad Dunajcem w Galerii Jana Kubika.

Zgłoszenia prosimy dostarczyć do 13 kwietnia 2021 roku do godz. 15-tej  do biura LGD „Gorce-Pieniny” ul. Rynek 32, 34-450 Krościenko n/D (przy wejściu do biura umieszczona została Skrzynka Podawcza, w której można pozostawić dokumenty w formie papierowej) lub mailowo na adres e-mail: biuro@leadergorce-pieniny.pl lub można też przesłać drogą pocztową na ww. adres (decyduje data wpływu listu do biura).

Zasady uczestnictwa w zajęciach
Zajęcia będą ogólnodostępne, bezpłatne. Uczestnicy zajęć ponoszą jedynie koszty dojazdu na miejsce zajęć. Rekrutację prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez  Zarząd LGD „Gorce-Pieniny”  zgodnie z zasadami rekrutacji na podstawie karty zgłoszenia. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób bezstronny, zgodnie z jednakowymi dla wszystkich  warunkami.

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz  jej dostarczenie w wymaganym terminie do siedziby LGD „Gorce-Pieniny”  lub przesłanie poczta elektroniczną.

Termin warsztatów: kwiecień-listopad 2021
Miejsce: „Galeria Jana Kubika” w Krościenku nad Dunajcem
Ilość godzin warsztatowych: 160 (20 godz. miesięcznie)

W przypadku nadmiaru chętnych o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pn. Kultura ludowa i tradycyjna 2021

Karty zgłoszeniowe, regulamin oraz szczegóły warsztatów dostępne są pod adresem:
http://www.leadergorce-pieniny.pl/zgloszenia-do-udzialu-w-warsztatach-cyfrowania-zapraszamy!.html

Organizator
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”
Autor: M.Czaja
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij