Czwartek z pastelami

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.31 14:38 / news / czytano 1962 / opinie 0

Podczas kolejnego spotkania na czwartkowych warsztatach twórczych w Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n.D. dzieci poznały technikę malowania pastelami. Zajęcia prowadziła pani Ewa Majerczak artystka, nauczycielka plastyki w krościeńskiej podstawówce.

W zajęciach organizowanych wspólnie przez GCK w Krościenku n.D oraz Stowarzyszenie Artystów Pienińskich z tygodnia na tydzień udział bierze coraz więcej dzieci. Widać pomysł Warsztatów Czwartkowych bardzo spodobał się licznej grupie młodych mieszkańców jak i turystów.

W miniony czwartek dzieci pracowały pastelami. Pastele to pałeczki zrobione z mielonego pigmentu, kredy lub glinki i spoiwa. Mają bardzo bogatą paletę barw, ale można również samodzielnie mieszać kolory na podłożu, dla uzyskania odpowiedniej tonacji. Technika malowania pastelami w zasadzie jest prosta. Efekt zależy od wrażliwości samego malującego. Można uzyskiwać głębokie tony poprzez nakładanie kilku kolorów, można podkreślać formę delikatnym konturem, można też stosować przyprószenia, rozgniatając drobinki kredki na kartonie.

O tajnikach malowania pastelami a w szczególności przydatną teorię przekazała młodym ludziom pani Ewa Majerczak, artystka, nauczycielka, prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich wraz z panią Elżbietą Adamczyk, członkinią SAP która tworzy obrazy m.in. techniką pasteli.

Na zakończenie zajęć gotowe prace zostały utrwalone sprayem, by mogły bezpiecznie zostać zaniesione do domów.

Za tydzień kolejne spotkanie ze sztuką, na której już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij