Druga edycja festiwalu Letniej Filharmonii Aukso zakończona w niedzickiej hali maszyn

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.08.10 12:55 / news / czytano 2442 / opinie 0

Tegoroczna pienińska odsłona festiwalu zakończyła się równie spektakularnym koncertem jak pierwsza sprzed roku. Letnia Filharmonia Aukso staje się tym samym jedną z najatrakcyjniejszych ofert kulturalnych regionu.

Rok temu mieliśmy okazję zobaczyć w Niedzicy orkiestrę kameralną AUKSO w towarzystwie zespołu VOŁOSI grającym muzykę etniczno-jazzową. W tym roku na zakończenie trzydniowego festiwalu występ orkiestry kameralnej uświetnił Marcin Wyrostek akordeonista,  zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent oraz zespół Tango Corazon.

- Festiwal Aukso jest to nowa oferta kulturalna Pienin bijąca dwoma sercami. Wczoraj koncert w Szczawnicy, a dziś wewnątrz zapory w Niedzicy. Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy jest jego organizatorem, a mecenasem prezes Zarządu Elektrowni Wodnych S.A. Grzegorz Podlewski - mówił na rozpoczęciu dyrektor szczawnickiego MOK Piotr Gąsienica.

Gości i artystów przywitał w niedzickiej hali maszyn Grzegorz Podlewski prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Obiecał gorącą atmosferę koncertu i rzeczywiście koncert był wyjątkowy za sprawą wykonawców ale i miejsca  - największej zapory ziemnej w Polsce , hali maszyn, która na co dzień służy do celów przemysłowych. Gustownie przygotowana sceneria w technice origami, kwiaty, gra świateł oraz ogrom wody w tle nadały wnętrzu niepowtarzalny charakter.

- Ten koncert jest szczególny, ponieważ kończymy podwójny festiwal w odsłonie suwalsko-pienińskiej - podkreśliła Justyna Rekść-Raubo dyrektor festiwalu i przekazała na ręce prezesa Podlewskiego pozdrowienia w postaci albumów z Suwalszczyzny, wyraziła również nadzieję na dalszy rozwój współpracy pomiędzy regionami. Podziękowała również Piotrowi Gąsienicy dyrektorowi MOK oraz przekazała pozdrowienia akustykowi Muzycznej Owczarni w Jaworkach Piotrowi Lelito od dyrektor artystycznego Suwałki Blues Festival Bogdana Topolskiego.

- W tym miejscu, w którym ujarzmia się żywioły, wyjdą artyści i będzie żywioł nie do ujarzmienia. Przed Państwem Orkiestra Kameralna miasta Tychy Aukso pod dyrekcją Marka Mosia oraz solista Marcin Wyrostek i towarzyszący zespół Tango Corazon - mówiła Rekść-Raubo.

Publiczność zabrana została w świat muzyki z różnych regionów świata - klimatów szkockich, irlandzkich, bałkańskich czy argentyńskich, a po koncercie można było porozmawiać z muzykami oraz nabyć płyty. 

Zespół Tango Corazon wystąpił w składzie wokalista Marcin Jajkiewicz, skrzypek Mateusz Adamczyk, gitarzysta Daniel Popiałkiewicz, gitarzysta basowy Piotr Zaufal, perkusista Krzysztof Nowakowski oraz pianistka Agnieszka Haase-Rendchen.
 
Kolejna odsłona festiwalu już za rok na która już dzisiaj zapraszamy.
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij