Dzień z teatrem – cztery spektakle w Dworku Gościnnym

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.11 22:05 / news / czytano 3398 / opinie 0

Na dużej scenie Dworku Gościnnego dla dzieci i młodzieży z okolicznych szkół wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Dzisiejsze wydarzenie śmiało można nazwać „małym festiwalem teatralnym”. W programie znalazły się bajki: „Kot w Butach”, „Pan Twardowski” a także „Dziady” Adama Mickiewicza oraz „Wesele” Wyspiańskiego. W spotkaniu ze sztuką wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich ze Szczawnicy, Krościenka n/D oraz Tylmanowej. Przedstawienia przygotowane dla rożnych grup wiekowych z piękną scenografią i bardzo dobrą grą aktorską, podobały się młodej publiczności.  

Misją Narodowego Teatru Edukacji, który wystąpił dzisiaj w Szczawnicy, jest tworzenie i realizacja projektów oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. Była to godna polecenia propozycja NTE, skierowana do najmłodszych widzów i przygotowana w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij