Ethno-Novo z Karoliną Skrzyńską z zespołem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.08.11 13:09 / news / czytano 1659 / opinie 0
W sobotni wieczór na scenie Jazz Baru w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wystąpiła Karolina Skrzyńska z Zespołem.
Artystka swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Jej wrażliwość muzyczna, świadomość możliwości i potrzeba wyrażania tego, co ważne, doprowadziły do stworzenia własnego języka, nie znającego podziału kulturowego czy stylistycznego. Inspiruje, ciekawi i nie daje się zapomnieć. Wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, swoje miejsce odnalazła też w muzyce filmowej i teatralnej. W 2013 roku ukazał się debiutancki album Karoliny Skrzyńskiej pt.: "W oddali". W 2017 roku, nakładem Wydawnictwa Polskiego Radia swoją premierę miał kolejny krążek artystki pt.: "Palcem po wodzie". Zespół, z którym artystka współpracuje, stanowią wybitni muzycy chętnie sięgający po oryginalne instrumentarium ze wszystkich stron świata oraz różne techniki wokalne (biały głos, śpiew gardłowy). Wspólnie tworzą wielobarwną muzykę, balansującą na granicy tego co rdzenne i tego, co współczesne; muzykę niezwykle emocjonalną, w której każdy odnajdzie część siebie.
 
W sobotnim koncercie w Szczawnicy wystąpili: Karolina Skrzyńska-śpiew, Bart Pałyga  - wiolonczela, tarhu, suka biłgorajska, śpiew gardłowy, Hubert Giziewski -akordeon, Wojtek Lubertowicz- bębny obręczowe, duduk, perkusjonalia.
 
Był to już drugi z koncertów zaplanowanych podczas tegorocznej edycji Ethno-Novo. 17 sierpnia na scenie Dworku Gościnnego wystąpi Megitza. Organizatorem Etno-Novo 2019 jest Grupa Thermaleo&Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij