W sobotę Redyk (Szczawnica 10.10.2020)

Fot. 2020.10.07 15:40 / imprezy / czytano 1294

Tegoroczny tradycyjny Redyk Jesienny ulicami Szczawnicy rusza 10 października.

Przepęd owiec rozpocznie się o godz. 11. z Malinowa (ul Szlachtowska). Stąd przy muzyce kapeli góralskiej, połączone stada, liczące ponad 1000 owiec, prowadzone przez baców i juhasów, przejdą ulicą Szlachtowską, Szalaya, Główną, aż do przystani flisackiej na Piaskach, na rogatkach Szczawnicy.

Ponieważ obowiązują obostrzenia związane z występowaniem koronawirusa, w tym roku nie odbędą się występy zespołów ludowych i inne przewidziane atrakcje, natomiast na Piaskach głodni turyści będą mogli pokosztować dań kuchni regionalnej: ocypków, barana z rożna po pienińsku przygotowanego przez rodzinę Bulisiów i potraw uwarzonych przez gaździny ze Związku Podhalan. 

Restauracje na terenie miasta przygotowały również specjalne regionalne menu.

Ze względu na sytuację epidemiczną plan wydarzenia może ulec zmianie.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij