ETNO-dzień nad Zdrojami na zakończenie festiwalu w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.08.11 12:53 / news / czytano 1501 / opinie 0

Wspaniały wieczorny koncert ETNO-głosy, podczas którego lokalne zespoły regionalne wystąpiły wspólnie z zespołem Cracow Singers, poprzedziły warsztaty i prezentacje prac plastycznych artystów i twórców regionalnych działających w Szczawnicy i okolicach. 

Ostatni koncert na zakończenie Festiwalu nad Zdrojami w kościele parafialnym w Szczawnicy uświetnił zespół wokalny Cracow Singers oraz zespoły regionalne: Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy, Kapela Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem, Zespół Hajduki z Łapsz Niżnych z udziałem recytujących Andrzeja Dziedziny Wiwra i Macieja Czai. Zespoły zaprezentowały tradycyjne melodie z regionu Pienin i Podhala w zderzeniu z suitami góralskimi, opracowanymi przez kompozytorów Tadeusza Jarzęckiego, Józefa Edmunda Titza i Bolesława Wallka-Walewskiego. 

Popołudniowe warsztaty malarstwa, witrażu, szydełkowania i decoupage’u poprowadziły Hanna Madeja, Anna Malinowska, Zofia Drążkiewicz, Joanna Dziubińska, Jadwiga Łuczak oraz Maria Lizoń-Śliwa w Galerii TPSP oraz w galerii Krzywa Jabłonka w Szczawnicy.

Festiwal był współfinansowany przez Miasto i Gminę Szczawnica, współorganizowany przez Powiat Nowotarski oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Patronat honorowy nad festiwalem objęli bp Andrzej Jeż - biskup tarnowski, Krzysztof Faber - starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Grzegorz Niezgoda - burmistrz Szczawnicy.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij