Geniusz Jana Sebastiana Bacha

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.02.05 18:00 / news / czytano 4367 / opinie 0

W ostatnią sobotę w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy odbył się koncert w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

Koncert w międzynarodowej obsadzie spotkał się ze sporym zainteresowaniem, do szczawnickiego kościoła przyszło około sto osób. Pianistkom Martynie Wiśniewskiej - Polska, Cristinie Diaz Gonzalez - Hiszpania, Svitlanie Shamina - Ukraina, Aleksandrze Hurkała - Polska/Szczawnica towarzyszył Lwowski Kwartet Smyczkowy AKADEMIA oraz Marzenna Bonna - Polska (flet) i Michail Zakopetz - Ukraina (obój).
 
Rozpoczął Kwartet z Lwowa wraz z solistą Michailem Zakopetz utworem Ennio Morricone - Modlitwa. Następnie obecni w kościele wysłuchali;
 
Koncert n.6 J. S. Bacha F-dur BWV 1058 Andante - Allegro assai - Aleksandra Hurkała
 
Koncert fortepianowy J. S. Bacha f-moll BWV 1056, część 1 Allegro maestoso - Svitlana Shamina, część 2 Largo oraz 3 Presto - Martyna Wiśniewska.
 
Koncert n.7 J. S. Bacha g-moll BWV 1058 (Allegro – Andante - Allegro assai) - Cristina Diaz Gonzalez
 
Artyści wystąpili w Szczawnicy w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, który odbywa się corocznie i jest organizowane w okresie zimowym, na przełomie stycznia i lutego. Tegorocznym tematem przewodnim jest „Bach klasycznie i na jazzowo”.
 
Koncert zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, a poprowadził dyrektor MOK Piotr Gąsienica.
Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij