Irlandzki weekend w Jazz Barze

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.15 19:40 / news / czytano 2754 / opinie 0

W Dworku Gościnnym wystąpili muzycy Macalla Trio, dla których muzyka tradycyjna to nie tylko pieśni lecz także tańce.

Pokazali się w kameralnym koncercie opartym na kolędach z Irlandii, Anglii, Szkocji, Walii oraz na interpretacjach polskich kolęd w irlandzkim stylu, prowadzili warsztaty taneczne oraz potańcówkę z muzyką francuską i bretońską oraz utworami z innych krajów Europy (Polska, Szwecja, Węgry) a także tradycyjną muzykę irlandzką – czyli podróż przez bogactwo irlandzkiego folku, od pięknych nastrojowych ballad do pełnych energii, porywających do tańca utworów instrumentalnych.

Macalla Trio wystąpili w składzie: Małgorzata Mycek - śpiew, inst. perkusyjne, warsztaty taneczne i prowadzenie tańców, Ewelina Grygier - drewniany flet poprzeczny, whistle, mandolina, sanza i Tomasz Biela - gitara akustyczna, bouzouki irlandzkie, śpiew.
Autor: Oprac. red
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij