Jan Bator świętował 30-lecie swojej pracy artystycznej

Fot. UG Czorsztyn 2019.11.26 19:13 / news / czytano 1782 / opinie 0

Jan Bator, lutnik z Mizernej, we własnej pracowni robi skrzypce, altówki, gitary. Zajmuje się również naprawą i regeneracją instrumentów, a jego instrumenty wykorzystywane są przez muzyków w USA, Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Japonii i wielu innych krajach.

Artysta swój benefis obchodził w miniony piątek w sali głównej Zajazdu Czorsztyńskiego w Maniowach. Na podsumowanie 30 lecia pracy artystycznej lutnika zjechało wielu gości. Począwszy od kolegów ze szkolnej ławy, najbliższych sąsiadów i rodziny po gości ze szkół muzycznych i Filharmonii Wrocławskiej. Benefis połączony został z wystawą instrumentów lutniczych oraz prelekcją na temat tworzenia skrzypiec, którą wygłosił prof. Akademii Muzycznej w Poznaniu Pan Andrzej Łapa wieloletni kolega lutnika.
 
- Bo te pasje były dwie, ale przede wszystkim to lutnictwo. To dało się polubić naprawdę i wciągnęło od razu - mówił o swojej pasji.
 
Benefis zorganizowany został przez Wójta Gminy Czorsztyn, Dyrektora Centrum Kultury Czorsztyn oraz samego artystę.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij