Kasia Stankiewicz z nową płytą w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.23 13:45 / news / czytano 3812 / opinie 0

W sobotni wieczór w Jazz Barze Dworku Gościnnego w Szczawnicy swoją najnowszą płytę, na którą fani artystki czekali ponad osiem lat, promowała Kasia Stankiewicz, była wokalistka zespołu Varius Manx.

„Lucy and the Loop” tak brzmi tytuł nowego albumy nad którym Kasia Stankiewicz pracowała ponad cztery lata. Bohaterką piosenek jest tytułowa Lucy, piosenki na płycie łączą się ze sobą w jedną kompletną opowieść. Płyta realizowana była w miejscach i studiach w Stanach Zjednoczonych, Londynie a także na Islandii. 

- Mam wielką przyjemność zaprosić na koncert artystki, której płyta została okrzyknięta najlepszą płytą i najlepszym powrotem ostatniej dekady. Artystka, którą wszyscy znamy z przeboju, jaki wyśpiewała razem z zespołem Varius Manx "Orła Cień". Jest niezwykle skromną osobą, pracowitą, oprócz tego że śpiewa, sama komponuje i pisze - mówiła o bohaterce wieczoru Agnieszka Pietruszka dyrektor Dworku Gościnnego.

Wraz z Kasią Stankiewicz wystąpił Aleksander Dębicz wszechstronny pianista i improwizator, poruszający się swobodnie w różnorodnych stylach muzycznych. Laureat licznych konkursów polskich i zagranicznych. Absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Tarnawskiej. Artysta współpracuje w wyróżniającymi się artystami młodego pokolenia oraz wieloma śpiewakami oraz z wokalistami ze sceny muzyki rozrywkowej.

Podczas sobotniego wieczoru usłyszeliśmy przygotowaną wersję płyty wyłącznie z towarzystwem fortepianu, choć cała płyta brzmi elektroakustycznie, co podkreśliła na scenie wokalistka. - Lucy jest główną bohaterką płyty, którą spotykamy w bardzo trudnym dla niej momencie, kiedy jest sama i kiedy pierwszy raz boleśnie zetknęła się z życiem - mówiła Kasia Stankiewicz.

Kasia Stankiewicz zadebiutowała w 1995 roku w programie „Szansa na sukces”. Kilka miesięcy później zastąpiła Anitę Lipnicką w zespole Varius Manx. Z zespołem nagrała płytę „Ego”, która szybko pokryła się dwukrotną platyną. W 1999 roku ukazała się solowa płyta Kasi Stankiewicz, do której dwa teksty napisała Kayah. Wokalistka nagrała jeszcze jedną płytę z zespołem Varius Manx oraz dwie solowe.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij