Lęki poranne z Edwardem Linde-Lubaszenko

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.06.27 22:59 / news / czytano 6044 / opinie 1

W Kinoteatrze „Pieniny” Edward Linde-Lubaszenko i Paweł Sanakiewicz reprezentujący krakowski Teatr Nowy, sztuką „Lęki poranne” rekrutowali do projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”.

Dramat „Lęki poranne” to śmieszna i smutna zarazem opowieść o chorobie alkoholowej. Spektakl wyreżyserowany przez Piotra Siekluckiego to popis aktorski Edwarda Linde-Lubaszenki (Alfa) i Pawła Sanakiewicza (Kola). Alf w swym nałogu stacza się na samo dno i właśnie ma miejsce jego ostatnia faza. Mieszka w brudnym i małym pokoju, zalega z komornym, alimentami i stać go już tylko na denaturat. Żona dawno odeszła, dzieci nie widział od dwóch lat. Bohaterowi pozostaje tylko alkohol i wesołkowaty kolega Kola, który jest świadkiem popadania w szaleństwo alkoholowe przyjaciela. W spektaklu ściera się gorycz zmarnowanego życia z błogim uśmiechem po wspólnym wypiciu kieliszka.
 
„60+ Nowy Wiek Kultury” to projekt, który chce wprowadzać zmianę w życiu jego beneficjentów, a także w środowiskach z których pochodzą. Osoby te będą tworzyć wspólne działania społeczne, które realizowane lokalnie pokażą jak niewiele potrzeba, aby wspólnymi siłami stworzyć wielkie rzeczy.

W 2013 roku realizowana jest już III edycja projektu, obejmująca gminy Czchów, Rzepiennik Strzyżewski i Szczawnicę; w każdej z gmin mają powstać 20-osobowe grupy osób w wieku 60+ z lekką tolerancją, które we wrześniu i listopadzie br. realizować będą w swoich gminach działania i akcje społeczne przeciwdziałające marginalizacji osób starszych.  Wcześniej jednak uczestnicy projektu wezmą udział w trzech czterodniowych szkoleniach realizowanych w Dworku Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w terminach 22-25.07, 26-29.08 oraz 09-12.09 br. Na szkoleniach poruszane będą zagadnienia związane z komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, zarządzaniem własnym czasem, sztuką pozytywnego myśleniem, wyznaczaniem i realizowaniem celów. Mają one przygotować uczestników projektu do wprowadzania zaplanowanych przez nich zmian w ich środowiskach lokalnych. - Chcieliśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w projekcie „60+ Nowy Wiek Kultury”, w którym będziemy się uczyli jak wspólnie działać na rzecz własnej społeczności lokalnej. Po szkoleniach zrobimy coś super fantastycznego tutaj w Szczawnicy, według Państwa potrzeb i pomysłów - zachęcał do wzięcia udziału w projekcie Tomasz Kireńczuk reprezentujący Teatr Nowy z Krakowa - realizatora projektu.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z Panią Daną Bień, tel. 500 450 849 / teatrnowy@gmail.com
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Widz2013.06.28 08:06
Świetnie zagrane przez obu aktorów
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij