Malarstwo Eli Kolusz i Evy Poliakovej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.06 11:34 / news / czytano 5914 / opinie 0

W sobotę w galerii Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D swoje prace zaprezentowały dwie artystki - Polka Elżbieta Kolusz oraz Słowaczka Eva Poliakova.

Wystawę otworzyła Ewa Majerczyk prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, która poprosiła artystki żeby same opowiedziały o sobie i swoich pracach. - Obrazy zmieniły to wnętrze, szczególnie te duże, odważne, które przyciągają wzrok.

Ela Kolusz - krakowianka, mieszkająca w Nowym Targu, członkini SAP. Jest amatorem malarstwa olejnego, suchej pasteli i rzeźby w glinie. Jest animatorem kultury, pomysłodawca i realizatorem wielu przedsięwzięć dla dzieci, laureatką wielu polskich i słowackich wystaw. - Koleżankę Ewę spotkałam na plenerze w Jaworkach w 2010 roku. Tak rozpoczęła się nasza polsko-słowacka przyjaźń - mówiła artystka.

Eva Poliakova - urodziła się w miejscowości Priekopa na Słowacji. Mieszka i pracuje w Liptowskim Mikulaszu. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Jest członkinią Klubu Artystów Amatorów LIPTOV.

Wystawie malarstwa towarzyszyła muzyka w wykonaniu syna Pani Elżbiety - Grzegorza, który jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Otrzymał dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem i tytuł zawodowego muzyka - instrumentalisty  w zakresie gry an fortepianie.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij