Międzynarodowe Forum Pianistyczne - Finaliści w Szczawnicy

Fot. Arch. artystów 2017.08.28 22:44 / news / czytano 2686 / opinie 0

W piątkowy wieczór 25 sierpnia odbył się wyjątkowy koncert w Dworku Gościnnym w foyer w Szczawnicy. Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy przy współpracy z Międzynarodowym Forum Pianistycznym w Sanoku wystąpili młodzi wybitni artyści.

Gospodarzem i dyrektorem artystycznym koncertu była Aleksandra Hurkała. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która rozpoczęła koncert wykonując Nokturn b-moll F Chopin oraz Nokturn cis-moll M.C. Ciurlionisa.

Zabrzmiały później Tańce rumuńskie B.Bartoka w wykonaniu Gabrieli Michalak – koncertującej skrzypaczki absolwentki Akademii Muzycznej w Katowiach.

Następnie Gabriela Bortnowska wykonała Walc Mefisto -F Liszta brawurowo. Pochodząca z rodziny o silnych korzeniach muzycznych również siostra Julia Bortnowska wykonała utwor F. Liszta Tarantele. Następnie w piękny świat skrzypiec zaniosła nas Gabriela Michalak wykonując Medytacje Massenta.

Siostrzana duet wykonał dla publiczności utwory na 4 ręce – Lot Trzmiela i Ravel Rapsodie Hiszpańską – publiczność była zachwycona. Na koniec brawurowo i niezwykle zabrzmiał Czardasz na skrzypce. Publiczność nie chciała wypuścić artystek prosząc o bis długimi owacjami na stojąco.
Autor: Aleksandra Hurkała
Zdjęcia: Arch. artystów
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij