Podopieczni z ochotnickiego ośrodka dla niepełnosprawnych w aktorskiej inscenizacji „W Aniołowie”

Fot. Robert Zieliński 2017.01.19 14:49 / news / czytano 2786 / opinie 0

W środę 18 stycznia uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno –Wychowawczego oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ochotnicy Dolnej zaprosili na przedstawienie „W Aniołowie”, które miało miejsce w miejscowym Wiejskim Ośrodku Kultury.

Zebranych przywitała Pani Janina Zachwieja Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Pani Janina podkreśliła, że jest to pierwsze tego typu spotkanie, na które zaproszone zostały władze Gmin, na terenie których  działają ośrodki dla osób niepełnosprawnych.

– Jestem Państwu  bardzo wdzięczna, że przybyliście na dzisiejsze spotkanie, osobom z samorządu Gminy Czorsztyn, Krościenko, Szczawnicy, Ochotnicy Dolnej, Łącka, Kamienicy i Podegrodzia. Witam Państwa w naszych progach , spotkaliśmy się w tym roku w Ochotnicy,  by wspólnie pośpiewać, ale też pobyć razem, i zobaczyć te nasze cudne pociechy i jak dużo pracy w ich rozwój wkładają nasi opiekunowie i rehabilitanci - mówiła Przewodnicząca Koła.

Dziękowała także władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i pomoc finansową, bez której nie byłoby działalności, podziękowała  rodzicom za lata ciężkiej pracy i opieki nad swoimi dziećmi.

W spotkaniu noworocznym uczestniczył Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Pan Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko, Pan dr Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica, Pan Tomasz Ciesielka Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica, Pani Lidia Misztal Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy, Pan Tomasz Bodziarczyk Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gminie Czorsztyn, rodzice i przedstawiciele ośrodków ze Szczawnicy i Krościenka n.D.

Podopieczni ośrodka opowiedzieli historię jednego z najpiękniejszych dni w roku – Narodzenia Jezusa. O przygotowaniach do Świąt, o choince, piernikowych wypiekach, aniołkowym kolędowaniu dzieci, opowiadały przy współpracy ze swoimi opiekunami. Było dużo śniegu, muzyki i szczerej radości, która gościła na twarzach młodych aktorów ale i oglądających.

Na zakończenie rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu wszystkich zgromadzonych. Były podziękowania, gratulacje i refleksje.

Pan Stanisław Jurkowski, włodarz Ochotnicy mówił: - Przez ten dzisiejszy czas można było przenieść się w inny wymiar, w chwili refleksji, w czasie kiedy spotykamy się i składamy sobie życzenia szczęścia, zdrowia, pomyślności i życzenia innych materialnych wartości w życiu codziennym zastanawiamy się jakie życzenia mają te dzieci, które występowały przed nami? Myślę, że przede wszystkim życzenie naszego otwartego serca, pomocy i uśmiechu. Dziękuję opiekunom, wychowawcom – są to niezwykli ludzie, którzy tworzą wspaniałe warunki dla rozwoju dzieci w naszym ośrodku na Brysiówce.

Wójt przekazał na ręce Pani Przewodniczącej kosz słodyczy dla podopiecznych i opiekunów ośrodka. Słowa sympatii, życzenia i drobne upominki składali dzieciom, terapeutom także pozostali goście zaproszeni na środowe spotkanie.

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczy na Brysiówce w Ochotnicy Dolnej, jest jedną z czterech placówek prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy.
Autor: Magdalena Wojtarowicz
Zdjęcia: Robert Zieliński
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij