Jubileuszowa Watra w Ochotnicy i finał biegów po Gorcach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.15 21:38 / news / czytano 4457 / opinie 0

Rozpalenie watry, redyk, występy i podsumowanie dwudniowych sportowych zmagań Gorce Ultra Trial. W Ochotnicy w weekend nie można było narzekać na nudę.

Dwie imprezy i dwa dni. Zarówno jubileuszowa 20. Watra Ochotnicka jak i zmagania sportowe podczas biegu przez najpiękniejsze zakątki Gorców trwały w Ochotnicy dwa dni. W sobotę podczas "wołoskich wici" można było posłuchać historii i porozmawiać o pasterskich, historycznie ważnych dla miejscowości wydarzeniach. W niedzielę natomiast scenę plenerową przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej wypełnił śpiew, taniec i muzyka zespołów regionalnych z terenu gminy. Niedzielne spotkanie przy "watrze" rozpoczęła uroczysta Msza św. i uroczysty pochód do miejscowego Amfiteatru.

Jubileuszową 20. Watrę Ochotnicką rozpalił włodarz miejscowości Stanisław Jurkowski wraz z proboszczem parafii ks. dr Stanisławem Kowalikiem, dyrektorem WOK Zdzisławem Błachutem oraz sołtysem Wiesławem Maciągą i bacą Piotrem Kohutem z Koniakowa w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Imprezie towarzyszył pokaz wyrobu oscypka, konkursy, redyk owiec i degustacja potraw regionalnych podczas której smakoszy kapusty z grochem i kwaśnicy nie brakowało. Smakołyki przygotowały na tę uroczystość panie z miejscowego Związku Podhalan.

Tegoroczna Watra wzbogacona o biegi Gorce Ultra Trial wyjątkowo dobrze wpisała się w uroczystość 600-lecia lokacji Ochotnicy. Podczas niedzielnego spotkania przy "watrze" Organizatorzy biegu wręczyli zwycięzcom medale i nagrody. Na dystansie 80 km zwyciężył Artur Baran, przed Krzysztofem Lisakiem i Waldemarem Pitalą. Na 43 km pierwszy był Artur Jabłoński, drugi Jędrzej Josypienko a trzecia Katarzyna Winiarska. Ochotnica Challenge na 20 km okazała się wyjątkowo szybka. Pierwszy na mecie zameldował się Vit Oteurel z Chech, w budzącym szacunek czasie 1:42:10. Drugi był Michał Sedlak, a trzeci Jacek Gardener.

Rywalizacja sportowa po przepięknych okolicach zaplanowana została w przyszłym roku. Kolejna edycja zapewne przyciągnie do Ochotnicy jeszcze większą liczbę biegaczy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij