Szczawnicka Straż Miejska będzie pilnować dzieci w drodze do szkoły

Fot. 2017.09.02 10:29 / news / czytano 1585 / opinie 0

Strażnicy Miejscy w Szczawnicy, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przez cały rok szkolny będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci udających się do szkoły i z powrotem.

Od tego roku szkolnego w Szczawnicy będą funkcjonować dwie szkoły podstawowe i w rejonie obydwu szkół strażnicy w godzinach 07.30 do 08.15  będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Strażników można będzie spotkać w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Niżnej oraz w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 w Centrum Szczawnicy.
 
Kierowcom przypomina się o obowiązku stosowania się do sygnałów podawanych przez umundurowanych strażników (prawo o ruchu drogowym art. 6 ust. 1 - Polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze: pkt 3c) strażnik gminny (miejski);). Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności.

Rodzice, którzy przywożą dzieci do szkoły powinni  pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij