Międzynarodowo w Krościenku – wielki finał festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Arch. Organizatora 2016.08.09 12:57 / news / czytano 1939 / opinie 0

Koncert finałowy wieńczący siódmą edycję Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” będzie należał do międzynarodowej obsady. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Pieninach, przy organach zasiądzie znakomity koreański organista Jisung Kim, który zaprezentuje współczesną muzykę organową oraz swoje improwizacje organowe na tematy koreańskie.

Profesor Jisung Kim to czołowy koreański organista. Studiował grę na fortepianie i organach w Korei oraz w Niemczech. Prowadzi klasę organów w Uniwersytecie Luterańskim w Seulu, organizuje koncerty organowe w największym w Korei Południowej Centrum kulturalnym Sijong Center w Seulu. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów organowych, jest stałym gościem festiwali organowych w Japonii, w Chinach oraz w większości krajów europejskich. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także koreańskiej, wielu kompozytorów dedykuje mu swoje utwory.

W części kameralnej usłyszymy znakomity chór Amerlingchor z Wiednia pod dyrekcją Julii Czepiel.Usłyszymy m.in. utwory kompozytorów epoki romantyzmu, jak również znane wszystkim tematy muzyczne z filmów. Muzyka chóralna wspaniale wkomponowuje się we wnętrze kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. I tym razem z całą pewnością tak będzie. Na ten koncert zapraszamy 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 19:00. WSTĘP WOLNY!
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij