Muzyka Karpat z zespołem Jazgot w Muzycznej Owczarni

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.11 22:39 / news / czytano 2889 / opinie 0

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w taki sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.

Wielka w składzie i w formie orkiestra – zespół Jazgot wystąpił dzisiaj przed jaworczańską publicznością. 
 
- Muzyka niezwykle energetyczna i fantastycznie zagrana z nutkami bałkańskimi, rumuńskimi, romskimi, węgierskimi oraz góralskimi - tak przedstawiał zespół Wieńczysław Kołodziejski założyciel Muzycznej Owczarni.

Jazgot to muzyka najwyższej próby. Muzycy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem. Swoje tradycyjne nuty łączą z nowoczesnymi inspiracjami za pomocą m.in. skrzypiec, akordeonu, kontrabasu, trąbek, altówki i cymbałów. W Muzycznej Owczarni zagrali utwory z płyty „Muzyko, siłę daj” oraz „Góry w sercu”, które przyniosły zespołowi najlepsze opinie a piosenki z nich prezentowały m.in. Radiowa Dwójka i BBC Radio. Zespół chętnie występuje w telewizyjnych porannych programach. Płyta „Góry w sercu” otrzymała Złoty Gong za najlepszą płytę 2011 roku, czyli nagrodę listy przebojów „Muzyczne Dary”, transmitowaną w ponad dwudziestu stacjach radiowych w Polsce i za granicą – Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pozytywnie recenzowali zespół: Marek Niedźwiecki, Marcin Jakimowicz, Włodzimierz Kleszcz i Marek Tomalik.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij