O Janie Knutelskim w Programie 2 Polskiego Radia - zapowiedź

Fot. 2015.04.29 20:49 / news / czytano 2394 / opinie 0

5 maja br. o godzinie 12.00 w magazynie kultury ludowej "Źródła" na antenie Dwójki - Programie 2 Polskiego Radia w audycji wspomnienie o Janie Knutelskim- wybitnym skrzypku pienińskim.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania audycji, która poświęcona będzie osobie Jana Knutelskiego z Krościenka n.D - Kątów jednego z najwybitniejszym skrzypków ludowych z Pienin. Jan Knutelski był prymistą kapeli góralskiej z Krościenka, w której grał razem z dwoma młodszymi braćmi i kuzynem. Przez 33 lata kapela grała na zabawach i weselach w okolicznych miejscowościach. Nie było melodii, której by nie zagrał. Zawsze skromny i gotowy do grania. Każdemu jednakowo służył swoim talentem.

Był też związany z miejscowym Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca "Pieniny" oraz związany z innymi miejscowymi zespołami ze Szczawnicy, Grywałdu, Tylki. W swojej bogatej historii muzykowania grywał w wielu krajach Europy, zdobył nagrodę główna w konkursie "muzyk podhalański" w 1987 roku. Po śmierci muzyka w roku 1996 jego imieniem nazwano jedną z ulic w rodzinnym Krościenku.

Źródła - magazyn kultury ludowej to codzienne spotkanie z polską kulturą tradycyjną, z muzyką ludową, muzyką świata i folkiem.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij