Od kozika do dłuta w Klasycznej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.20 19:00 / news / czytano 3035 / opinie 0

Stanisław Kacwin pokazał dzisiaj w Restauracji Klasyczna w Krościenku swoje rzeźbiarskie prace. Jego prace są ciepłe, wykonane z serca i duszy.

Swoimi dłubankami zajmuje się sporadycznie. Pierwszą figurkę wyrzeźbił jakieś 20 lat temu z gałęzi nożykiem kuchennym. - Zacząłem rzeźbić nożykiem jakieś 20 lat temu, głównie w wierzbie. Rzeźbię przeważnie w zimie, bo w lecie nie mam za bardzo czasu. Jak mnie weźmie na rzeźbienie to bym rzeźbił dzień i noc – podkreślił artysta podczas dzisiejszego wernisażu. Stanisław Kacwin mieszka w Krościenku i jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wykonuje rzeźby, płaskorzeźby oraz sporadycznie obrazy z suszonych kwiatów. Motywami jego prac są głównie postacie religijne, ale też takie z motywami świeckimi oraz regionalnymi, charakterystycznymi dla regionu Pienin. - Ma talent i jeszcze oprócz tego talentu taki pierwiastek ludowości, co jest niezmiernie ważne i ja mu tego zazdroszczę. Jestem tylko odbiorcą sztuki a ta sztuka jest piękna. - zaznaczył prezes SAP Andrzej Michał Beliczyński. Galerię można oglądać przez miesiąc.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij