100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości od uczniów szczawnickiej dwójki

Fot. 2018.11.13 16:39 / news / czytano 395 / opinie 0

Istotą pomysłu było wysłanie kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce. To taka geograficzna propozycja świętowania tej wyjątkowej rocznicy.

Do akcji włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 ze Szczawnicy, by w nieco inny sposób świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez grupę nauczycieli entuzjastów z kilku polskich szkół: SP nr 2 w Bieczu, SP nr 2 w Kępnie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich oraz SP nr 130 w Łodzi. Włączyło się w nią ponad 100 szkół z całej Polski.

- Nasi uczniowie na lekcjach języka polskiego, przygotowali pocztówki z pozdrowieniami dla uczniów różnych szkół. Adresy otrzymaliśmy ze strony internetowej naszaniepodległa.pl. Mamy nadzieję, że do nas również dotrą pozdrowienia z całej Polski, a wówczas stworzymy mapę Polski z zaznaczonymi miejscowościami, z których one napłynęły - podkreśla dyrektor szkoły Anna Szczepaniak.

Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij