Pastelowe i akwarelowe Powroty Tatiany Tokarczuk

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.11.15 20:43 / news / czytano 4506 / opinie 0

Od soboty w krościeńskiej restauracji Klasyczna można oglądać wystawę prac autorstwa Tatiany Tokarczuk - architekt, wykładowcy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Na wystawie zgromadzone są obrazy wykonane w technice akwareli i pasteli. Autorka prac dziękowała za możliwość wystawienia swoich prac a także za inspiracje, mówiła, że wystawa nosi tytuł: Powroty, ponieważ do pewnych miejsc i momentów z przyjemnością się powraca. - Wszystkie prace odwzorowują konkretne miejsca, chwile, emocje i przeżycia. Nie są to twory wyobraźni a zapamiętana i przeżyta, czasem wycierpiana rzeczywistość - mówiła artystka.
 
Zebrani przyjaciele i sympatycy prac Tatiany komentowali jej prace, mówiąc że są bardzo dojrzałe. Artystka zaznaczyła, że to efekt panującej w SAP atmosfery i zrzeszonych w nim serdecznych osób. - Od czasu kiedy jestem w Stowarzyszeniu to chce mi się malować, mogę porozmawiać o tajemnicach warsztatu i to buduje - podkreślała Tokarczuk.
 
W 2013 roku artystka prezentowała indywidualnie swoje prace w Krościenko n.D w tej samej galerii - relacja TUTAJ , w czerwcu 2014 roku w szczawnickiej Galerii Pijalni Wód Mineralnych TUTAJ oraz na wielu wystawach zbiorowych m.in. w Pieninach, Krakowie, Katowicach, Warszawie a także w Niemczech, Szwajcarii i Japonii.
 
Wystawę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D oglądać można do 19. grudnia br.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij