Pierwsza polska przedpremiera w Dworku Gościnnym

Fot. Arch. Thermaleo Sp. z o.o. 2015.04.19 22:12 / news / czytano 2574 / opinie 0

W minioną sobotę w szczawnickim Kursalonie odbył się polski przedpremierowy pokaz filmu „Wędrówka na Zachód” („Journey to the West”) reż. Tsai Ming-Liang.

Projekcję filmu poprzedziło spotkanie i dyskusja na temat tego, jak odnaleźć się we współczesnym świecie. Swoimi doświadczeniami i przeżyciami podzielił się z widzami Marek Podleski, który na co dzień zajmuje się terapią dźwiękiem. Zaskoczeniem dla publiczności było zaproszenie ich do niecodziennego ćwiczenia. Przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich chętni wykonywali ćwiczenie oddechowe mające na celu poczucie własnego ciała i swojego wnętrza. Po filmie widzowie opuszczali salę w kompletnej ciszy...

„Tego filmu nie da się zwyczajnie obejrzeć i wrócić do domu. On zostaje w człowieku. Myśli się o nim.”; „Mimo, że nie padło tam ani jedno słowo ten film mnie wciągnął.”; „Zupełnie się nie spodziewałem czegoś takiego. Jestem pozytywnie zaskoczony.”- to niektóre z komentarzy widzów po obejrzeniu "Wędrówki na Zachód".
 
Przedpremiera jest efektem współpracy jaką spółka Thermaleo nawiązała z promotorem i dystrybutorem produkcji światowego kina w Polsce - Gutek Film Sp. z o.o. Tym samym kulturalna oferta Dworku Gościnnego będzie jeszcze bogatsza i w pewnym sensie unikalna, gdyż niebawem tylko w Szczawnicy będzie można obejrzeć polskie przedpremierowe pokazy niektórych filmów. Film "Wędrówka na Zachód" wyświetlony 18. kwietnia będzie dostępny w polskich kinach dopiero 24. kwietnia.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Thermaleo Sp. z o.o.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij