Sztuka Tomasza Jachimka na niedzielny wielkanocny wieczór

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.03.31 22:18 / news / czytano 2399 / opinie 0

Sztukę odegrał Jerzy Pal - zawodowy aktor związany ze Szczawnicą a także prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. 

Chętnych w Niedzielę Wielkanocną do obejrzenia Jerzego Pala w roli Feliksa Rzepki nie zabrakło. Jazz Bar w szczawnickim Dworku Gościnnym wypełnił się kompletem publiczności. 

Feliks Rzepka jest ukazany w niecodziennej dla artysty sytuacji, przesłuchiwany przez pana porucznika na komisariacie. Sztuka tekściarza, satyryka i konferansjera Tomasza Jachimka jest egzemplifikacją aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą decyzji dyrektora teatru stacza się na dno scenicznego niebytu. W składanych zeznaniach, upajając się poświęconą mu uwagą komisarza, odsłania kulisy swojej dawnej sławy, blaski i cienie artystycznego życia, niedowierzanie wobec przełomu w jego karierze i chaotyczne ruchy, do jakich go pchnął.

Tekściarz, konferansjer i satyryk Tomasz Jachimek napisał sztukę "Kolega Mela Gibsona" na pohybel artystom - aktorom, których śmiesznostki bezprzykładnie i z rozbrajającą niefrasobliwością zdradza szerokiej widowni.

Spora doza humoru na temat blasków i cieni aktorskiego zawodu została bardzo ciepło przyjęta pzrez zgromadzoną publiczność. 

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij