Szczawnica: Trwają prace związane z oddaniem do użytku cmentarza komunalnego

Fot. 2016.01.19 13:17 / news / czytano 1909 / opinie 0

Prace inwestycyjne związane z budową w Szlachtowej cmentarza komunalnego i kaplicy cmentarnej zakończone zostały w 2014 roku. Obecnie oddanie do użytku miejskiej inwestycji poprzedzone musi zostać wyposażeniem kaplicy cmentarnej oraz zagospodarowaniem terenu cmentarza w alejki cmentarne i główne ciągi komunikacyjne.

W pierwszych dniach stycznia br. podpisana została pomiędzy Burmistrzem Szczawnicy oraz Pracownią Artystyczną Kazimierza Klimkiewicza z Tarnowa, umowa na wykonanie projektu aranżacji wnętrza kaplicy cmentarnej oraz jego późniejszą realizację poprzez wykonanie poszczególnych elementów wyposażenia.

Wyposażenie kaplicy obejmie wykonanie ołtarza wolnostojącego z dębu, ambonki oraz dwuelementowego katafalku drewnianego, wykonanie tzw. sedilli dla celebransów, ławek dla księży i ministrantów, półki na ampułki. Zrealizowany zostanie również konfesjonał z dębu z tapicerką i oświetleniem, 14 ławek wolnostojących, wyposażenie zakrystii oraz świeczniki drewniane z elementami mosiądzu.

W ramach umowy wykonawca powinien do 30 czerwca przedstawić projekt wyposażenia kaplicy, a po akceptacji zamawiającego w terminie do 31 sierpnia wykonać część wyposażenia kaplicy obejmującej elementy związane z ołtarzem. Całość zadania łącznie z ławkami i konfesjonałem zostanie zrealizowana do 09 grudnia bieżącego roku.

- Pracownia Artystyczna Pana Klimkiewicza, wyłoniona z pośród trzech firm które złożyły odpowiedź na nasze zapytanie, jest podmiotem który specjalizuje się w tego typu realizacjach. Sam projekt jest na bieżąco konsultowany z ks. Proboszczem Tomaszem Kudroniem i myślę, że jego zdanie w temacie poszczególnych propozycji będzie dla nas wiążące. Tego typu projekty realizowane są w gminach raz na kilkanaście lat a będą służyły przez kilkadziesiąt lat  – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij