Tryptyk - zespół, który współtworzy rodzeństwo z Tylmanowej

Fot. Magdalena Wojtarowicz, arch. zespołu 2015.12.30 18:18 / news / czytano 5391 / opinie 0

Zespół "Tryptyk" tworzą Mirosława Zaziąbło-Hubiak (wokal) z Tylmanowej, Wojtek Golec (akordeon) z Ślemienia, Wojciech Zaziąbło (skrzypce) z Tylmanowej, Marcin Żupański (klarnet basowy) Bielsko. Już w Sylwestra wystąpią w Zakopanem z zespołem Zakopower i Brathanki.

"Tryptyk" to grupa, która powstała z inicjatywy Mirosławy Zaziąbło - Hubiak. Zespół wykonuje muzykę ethno- folkową, a inspiracje czerpie z melodii łuku karpackiego oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych  w Filharmonii  Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz w Międzynarodowym Festiwalu "Mikołajki Folkowe" w Lublinie.
 
Mało kto wie, że członkowie zespołu (Mirka i Wojciech) pochodzą z Tylmanowej i sławią region swoim śpiewem i grą. Zaraz po Nowym Roku wystąpią w Jaworkach, w Muzycznej Owczarni. Na koncert już dzisiaj serdecznie zapraszamy. 
 
Mirosława Zaziąbło-Hubiak wychowywała się w środowisku „folklorystycznym". Od najmłodszych lat interesowała się muzyką góralską, słowacką, romską oraz łemkowską. Tańczyła w zespołach ludowych takich jak Zespół "Pieniny", "Śwarni". Absolwentka szkoły wokalno-aktorskiej w Katowicach. Jako śpiewaczka brała udział w konkursach muzyki ludowej m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej: Sabałowe Bajania, Karnawał Góralski gdzie zdobywała czołowe nagrody.

Wojciech Zaziąbło od najmłodszych lat związany z muzyką ludową oraz folkową, laureat wielu konkursów m.in Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Grał oraz tańczył w Zespole Pieniny, Śwarni oraz wspierał grając wiele różnych zespołów. Wojciech został wyróżniony jako skrzypek na Turnieju Muzyków Prawdziwych.
 
Tryptyk w nieco innym składzie niż obecnie, w czerwcu 2014 roku, wystąpił w Szlachtowej podczas corocznej imprezy plenerowej - Posiady Szlachtowskie.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Muzyczna Owczarnia, mat.prasowe
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, arch. zespołu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij