Marcin Daniec na Pikniku Parafialnym w Krościenku

Fot. Anna Borkowska, Magdalena Wojtarowicz 2013.08.05 23:40 / news / czytano 6494 / opinie 4

Ponad tysiąc osób przyszło do krościeńskiego Amfiteatru Pod Wierzbą, aby obejrzeć kabaret w wykonaniu jednego z najpopularniejszych satyryków w kraju - Marcina Dańca.

Piknik Parafialny zorganizowali Parafia pw. Wszystkich Świętych i Urząd Gminy w Krościenku n/D oraz Fundacja Dzieci Pienin. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na budowę Przedszkola-Ochronki im. Bł. E. Bojanowskiego. Na niedzielne popołudnie przygotowano wiele atrakcji. Oprócz występów artystycznych była m.in. loteria fantowa, licytacja przedmiotów i atrakcje zorganizowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Od godziny 13.00 do zakończenia Pikniku dziesięć ubranych w stroje góralskie wolontariuszek zbierało od przybyłych wolne datki - Ludzie wrzucali do puszek od 1 do 100 złotych, najczęściej jednak były to banknoty o nominałach 10 i 20 złotowych. Mnie z koleżankami udało się nazbierać ponad 7 000 złotych - relacjonowała Małgorzata Gabryś jedna z kwestujących. 

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze spektaklem „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” przygotowanym w ramach projektu „Mini Broadway Warsztaty Muzyczno-Taneczne” realizowanym przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej, Dziecięcy Zespół „Małe Pieniny”, grupa Astral Team z Nowego Sącza pokazująca połączenie sportów walki z kombinacjami akrobatycznymi. Na scenie wystąpiła także krościeńska wokalistka Milena Walosik, z którą zaśpiewał Łukasz Mikołajczyk.

Gwiazdą wieczoru był znany artysta kabaretowy Marcin Daniec, który od samego początku wciągnął publiczność w bezpośredni dialog. Część osób z widowni została upatrzona sobie przez satyryka i „nazwana” „Blondyna”, „Młody”, „Chłopak w zielonej koszulce”. Artysta przedstawił swoje najbardziej znane skecze, m.in. parodię do wyboru Koko Koko Euro Spoko jako Hymnu Euro 2012, organizacji Mistrzostw Europy 2012, Taką konstrukcją jest kobieta oraz wcielił się w postać Górala. Trzykrotnie bisując żartował z obecnej sytuacji politycznej i polityków.

- Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia imprezy, sponsorom oraz każdemu kto wsparł dzisiaj budowę Ochronki – podkreślał ks. proboszcz Henryk Homoncik, który z Januszem Piwonim z UG uczestniczył w losowaniu nagród. 

- Podczas tegorocznego Pikniku Rodzinnego udało się nazbierać około 30 000 złotych, w tym ze zbiórki publicznej przeprowadzonej do puszek 8381, 70 zł,  odliczając koszty organizacji imprezy. Fundacja Dzieci Pienin wspiera inicjatywę budowy Ochronki od samego początku. Jeżeli ktokolwiek chciałby jeszcze przekazać środki na ten cel można to uczynić przekazując w przyszłym roku 1% podatku lub po prostu wpłacić pieniądze na nasze konto z dopiskiem „Budowa Ochronki”. W imieniu współorganizatora Pikniku serdecznie dziękuję za każdą złotówkę – mówi Ryszard Wojtarowicz Prezes FDP.  

Imprezę prowadzili Teresa Topolska ze Związku Podhalan Oddział w Krościenku n/D, Józef Szałwia z Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n/D oraz Ryszard Wojtarowicz. 

Główna nagroda, rower górski ufundowana została przez GFT GOLDFRUCT Sp. z o.o.  Kinga Pienińska, który wygrała mieszkanka Krościenka n/D.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

mieszkaniec2013.08.14 11:08
było super jednym zdaniem... tylu ludzi to tam nigdy chyba nie było!!! niech za rok powtorka bedzie.
Masa kasy2013.08.09 09:08
No tak, wolał byś pewnie kolejny raz zobaczyć Pana Dańca w telewizji. Narzekają ludzie, że się nie ściąga dobrych artystów do Krościenka a jak już ktoś takowego ściągnie, to narzekają, że po co takiego drogiego... Ej ludziska kochane, nie dogodzi wam nijak chyba. O fakcie, że było warto świadczy nigdy dotąd niespotykany tłum widzów w Amfiteatrze.
kiszka2013.08.07 16:08
straszna bryndza za masę kasy!
Monka2013.08.07 14:08
Marcin Daniec the King :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij