Zakończenie Szczawnickich Koncertów Letnich

Fot. Anna Borkowska 2013.08.27 12:47 / news / czytano 3660 / opinie 0

W niedzielę w Kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy odbył się finałowy koncert "Muzyka Trzech Kultur" w ramach trwających od 30. czerwca Szczawnickich Koncertów Letnich.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili modzi pianiści, laureaci Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" z Litwy, Polski i Ukrainy. W szczawnickim kościele rozbrzmiewała muzyka m.in. Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina i Alvidasa Remesa. Wśród wykonawców wystąpiła Aleksandra Hurkała ze Szczawnicy - pianistka, studentka IV roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, uczennica prof. Jarosława Drzewieckiego, laureatka II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Druskiennikach na Litwie i nagrody indywidualnej na Międzynarodowym Forum Pianistycznym w Sanoku w 2012 roku. 
 
Większość koncertów letnich można było posłuchać w Altanie Muzycznej Parku Dolnego. Tymi koncertami Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury powrócili do dawnej tradycji z lat 70. XX wieku.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij