Słowianie w Krościenku nad Dunajcem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.02.17 00:00 / news / czytano 5965 / opinie 0

Pancerz kolczy, bardko do wykonywania krajek, kołczan, nóż, topór brodaty dwuręczny, oszczep - to tylko niektóre z narzędzi średniowiecznego Słowianina, które można było zobaczyć dzisiaj w Krościenku.

W dawnym kinie Sokolica w Krościenku można było poznać słowiański fechtunek, nauczyć się szycia ubioru, spróbować wykonania krajki , czyli dekoracyjnego wąskiego paska do przepasania się Słowian. Jarowici - grupa rekonstrukcyjna z Nowego Targu pokazała dziś dzieciom i młodzieży z gminy Krościenko jak wyglądało życie codzienne Słowian za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ponadto wystąpiła grupa taneczna utworzona przy Gminnym Centrum Kultury, która liczy obecnie 35 osób. Było mnóstwo zabaw i konkursów a wszystko w ramach ferii z GCK.

 

Autor: MW
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij