Zbierają 6000 zł na projekt Barokowe Eksploracje 2013

Fot. Arch. Szczawnickiego Chóru Kameralnego 2013.03.19 17:54 / news / czytano 2101 / opinie 12

Barokowe Eksploracje 2013 jest międzynarodowym projektem poświęconym muzyce baroku. Rozpoczęła się zbiórka funduszy.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja wydarzenia. Projekt zainicjował i koordynuje Szczawnicki Chór Kameralny, który działa już od 6 lat. Chór powstały z lokalnej inicjatywy przekształcił się w zespół wdrażający coraz ambitniejsze projekty i współpracujący ze znakomitymi artystami z europejskich krajów.

Na Barokowe Eksploracje 2013 przygotowany został program pt. "BACH vs HAENDEL", w ramach którego będzie można wysłuchać fragmenty kantat bachowskich: BWV 129:Gelobet sei der Herr, BWV 29 Wir danken dir Gott, a także polskie prawykonanie Chandos Anthem nr 6b GF Handla. Koncert zaplanowano na drugi tydzień lipca br., który odbędzie się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. 

Wraz ze Szczawnickim Chórem Kameralnym zagrają:  orkiestra barokowa Musica Aeterna Bratislava, Zespół Historycznych Instrumentów Dętych Alta Cappella (3 trąbki+kotły barokowe) z Krakowa, Zoltan Megyesi - tenor z Budapesztu, Nicholas Spanos - kontratenor z Wiednia. W ramach tegorocznego projektu odbędą się specjalne zajęcia dla dzieci pt. "Muzyczne łamigłówki Jana Sebastiana Bacha".

Barokowe Eksploracje jest projektem bardzo świeżym, bolączką organizatora jest problem w jego finansowaniu. "W środowisku niewielkiej górskiej miejscowości to inicjatywa bez precedensu - przecieramy szlaki, a to nie jest proste... stąd nasza gorąca prośba do Was o wsparcie tego przedsięwzięcia." - napisał organizator w portalu wpieramkulture.pl, poprzez który zbiera potrzebne środki. Do tej pory Szczawnicki Chór Kameralny zebrał 5795 zł, darczyńcy wspierający projekt finansowo mogą otrzymać w zamian podziękowanie  -  przelewając 25 zł, bilet na koncert - 50 zł lub płytę CD plus bilet - 150 zł.

Autor: CR
Źródło: http://wspieramkulture.pl
Zdjęcia: Arch. Szczawnickiego Chóru Kameralnego
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij