Kandydaci z Łapsz podsumowują ostatnie dwa tygodnie

Fot. 2014.11.28 18:17 / news / czytano 2285 / opinie 0

W najbliższą niedzielę w drugiej turze wyborów w Gminie Łapsze Niżne zmierzą się obecny wójt Paweł Dziuban oraz Jakub Jamróz. Co mają do powiedzenia po dwutygodniowej walce o głosy na kilka godzin przed ciszą wyborczą?

Paweł Dziuban: - Niepokojące jest to, że przeciwnicy atakują dorobek mojej pracy i dorobek pracy Rady Gminy poprzedniej kadencji w sposób wyjątkowo nieprzyjemny i haniebny jak np. anonimy pełne kłamstw. Ale to tylko może świadczyć o poziomie kultury politycznej mojego kontrkandydata. Ja prowadzę kampanię opartą na faktach, które umieszczam na moim fb, a także prezentując je na spotkaniach. Kampania mojego kontrkandydata jest oparta na złośliwościach i nie mówieniu całej prawdy. Pytanie jest proste, gdzie mój kontrkandydat był przez cztery lata pełniąc funkcję radnego zgadzając się na proponowane rozwiązania a teraz je neguje? Czyli neguje własną czteroletnią prace, a dzisiaj obiecuje niestworzone rzeczy.
 
Podsumowanie Kampanii Wyborczej  kandydata na Wójta Gminy Łapsze Niżne - Jakub Jamróz
Kampania wyborcza  w najbliższy weekend dobiega końca. Był to dla nas wszystkich ciekawy okres, który w gminie Łapsze Niżne przebiegał bardzo intensywnie. Sądzę że mogło to mieć związek z narzuconym przeze mnie merytorycznym stylem prowadzenia kampanii, który spowodował pewną zadyszkę u konkurencji. W szczególności publikacja mojego spotu wyborczego (pierwszego w historii gminy), publikacja rzetelnych materiałów o rzeczywistym stanie gminy Łapsze Niżne (słabe i bardzo słabe miejsca gminy w rankingach dotyczących pozyskiwania środków unijnych i wyników osiąganych w edukacji). Przygotowałem kampanię wyborczą opartą na konkretnym programie i konkretnych propozycjach zmian dla gminy Łapsze Niżne. Odbyłem szereg spotkań z wyborcami w każdej wsi. Wszystkie materiały związane z kampanią wyborczą zostały zamieszczone na mojej stronie internetowej www.jakubjamroz.pl.

Wielu mieszkańców podkreśla, że jeszcze nigdy nie widzieli tak ciekawej kampanii w gminie Łapsze Niżne. W rozmowach ze mną zadawano mi najczęściej takie pytania: Co mnie skłoniło do wystartowania na stanowisko Wójta gminy Łapsze Niżne? Jakie są fundamenty tak merytorycznej kampanii? Dlaczego nie chcę kontynuować swoich działań naprawczych jako radny? W skrócie przedstawię Państwu jak wyjaśniałem to moim rozmówcom.

Jak wiadomo w minionej kadencji pełniłem funkcję radnego Gminy Łapsze Niżne i miałem znacznie lepszy niż mieszkańcy dostęp do pewnych informacji. Wiadomo również jak funkcjonuje Rada Gminy – uchwały są podejmowane większością głosów. Osobiście złożyłem ponad 30 interpelacji i niezliczoną ilość ustnych wniosków i zapytań do pana Wójta, które niestety w znakomitej większości nie znajdowały uznania władz gminy. Aktualnie (od 21 października 2014 oczekuję na odpowiedź na bardzo ważną dla mieszkańców gminy interpelację w sprawie zaniżonych cen przy sprzedaży części majątku gminy, stanu zadłużenia gminy, wielkości zadłużenia wynikającego z realizowanych prac drogowych w roku wyborczym itd.). W dniu 27 listopada na spotkaniu z mieszkańcami Niedzicy Wójt, który prosił mieszkańców o głosy usłyszał od jednego z mieszkańców pytanie „Panie Wójcie -  dlaczego przez blisko 40 dni nie udzielił pan odpowiedzi na interpelację z dnia 21 października).” Wójt korzystając z mojej nieobecności powiedział, że „być może opublikuje odpowiedź – jak zdąży, a najlepiej wyśle na mój adres” (przypominam, że dzisiaj mamy piątek 28 listopada  – ostatni dzień roboczy przed wyborami, czyli Wójt zakłada, że odpowiedź (z prawdziwymi informacjami o stanie gminy Łapsze Niżne) dotrze do mnie pocztą w bezpiecznym dla niego czasie tj. – tuż po wyborach). Wielu uczestników spotkania zwróciło się do mnie z uwagą, ze arogancja obecnej władzy jest wprost porażająca. Widzimy więc, że aktualna władza wie, że publikacja prawdziwych informacji (zgodnych z przedstawionymi przeze mnie tabelami, podziałem na lata (sprawdzenie na ile kalendarz wyborczy wpływa na realizowane inwestycje) i z potwierdzeniem danych pieczęcią Skarbnika Gminy, może jej bardzo zaszkodzić, stąd świadomie przekracza termin udzielenia odpowiedzi i zakłada, że mieszkańcy gminy poznają ją już po wyborach.

Wracając do pełnienia w ostatniej kadencji funkcji Radnego Gminy informuję, że zdobyte informacje jednoznacznie oznaczają, że dotychczasowa władza co najmniej narusza zasady etyki samorządowej, być może również narusza pewne przepisy prawne ale tym (w przypadku mojej wygranej) na pewno zajmą się odpowiednie organy kontrolne przeprowadzając odpowiednie audyty. W kolejnym kroku zostaną przeprowadzone analizy prawne i sprawy zostaną doprowadzone do końca. Obecna władza wie co to oznacza i stąd kampania w ostatniej fazie przyniosła tyle agresywnych ataków na moją osobę. Niestety im bliżej zakończenia kampanii tym więcej agresji doświadczyła również moja rodzina. Początkowo przypisywano mi wszelkie możliwe wady. Straszono pracowników Urzędu Gminy zwolnieniami, a ludzi, że jestem młody i niedoświadczony. Po pierwszej turze okazało się jednak, że pomimo bardzo wielu prób dyskredytowania mnie, prawie 40% mieszkańców naszej gminy oddało swój głos na moją osobę. Wtedy zaczęło się robić z dnia na dzień coraz bardziej nieprzyjemnie. Zacząłem dostawać anonimowe sms-y z bramek internetowych oraz zaczęto mnie szkalować i oczerniać na lokalnych portalach internetowych pisząc kłamliwe komentarze pod artykułami. W ostatnim czasie pojawił się anonimowy list szkalujący pewne znane i szanowane osoby w naszej gminie, w którym autor prosi aby nie głosować na mojego kontrkandydata. Autor tego paszkwila nie wziął jednak pod uwagę tego, że przyjęta przez autora wersja jest pomijając jej nieetyczność zwyczajnie dla mnie nieopłacalna. Co miałbym osiągnąć szkalując rodzinę człowieka, który startował do Rady Powiatu i zdobył największą ilość głosów w gminie Łapsze Niżne (ponad 600 głosów)? Przecież przyniosłoby mi to tylko utratę głosów osób, które zagłosowały na mnie i jednocześnie zaufały temu Radnemu Powiatowemu. Ot taka usterka tej przeprowadzonej intrygi która ją jednocześnie zdemaskowała. W dniu, kiedy przedmiotowe pismo po raz pierwszy się pojawiło natychmiast pojawiły się również komentarze pod pewnym artykułem, w których autorzy (pewnie ta sama osoba, a inny nick) twierdzą, że właśnie dostali pismo ode mnie (nic takiego nie mogło mieć miejsca, bo po prostu musiałbym o tym wiedzieć). Tym samym ukierunkowują myślenie internautów na fałszywy trop aby wzbudzić w nich agresję wobec mojej osoby. Wiadomo, że ludzie nie lubią agresywnych zachowań i wszelka agresja nie pomaga, a wręcz szkodzi temu kto ją stosuje. Niemal oczywistym jest również, że jeśli takie pismo się pojawia i uderza w pana Pawła Dziubana to ludzie mogą pomyśleć, że autorem jest jego kontrkandydat. Dlatego w moim odczuciu, jest to działanie mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach wyborców. W dniu 26 listopada złożyłem na komisariacie policji w Nowym Targu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – tj. podszywanie się pod mój komitet wyborczy i moją osobę. Nie wiem kto za tym stoi, ale wiem, że takie działanie odbiera głosy właśnie mnie. Ciekaw jestem, czy pan Paweł Dziuban jako osoba również szkalowana w tym piśmie złożył zawiadomienie do prokuratury. Osoby, które są zainteresowane przypomnieniem mojego programu, przeczytaniem tzw. „Drugiego listu do Mieszkańców gminy Łapsze Niżne”  zapraszam na moją stronę. Można na niej poznać rolę zewnętrznej spółki doradczej, która doradza gminie co powinna kupić, a te same osoby pod szyldem innej spółki dostarczają gminie  to co wcześniej doradziły. Proceder ten trwa już kilka lat i dotyczy kwot wyrażonych w mln. złotych.
 
Drodzy Mieszkańcy, jeżeli nie godzicie się na taką degrengoladę naszego samorządu to serdecznie zapraszam do głosowania – naprawmy to w dniu 30 listopada.

Z wyrazami szacunku 

Jakub Jamróz

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij