IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim - Kluszkowce 2016

Fot. Arch. Organziatora 2016.07.09 22:15 / news / czytano 3244 / opinie 0

3 lipca 2016 r. tj. w niedzielę już po raz czwarty Kluszkowce rozbrzmiały echem nuty pieśni chóralnej. W Kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach odbył się kolejny przegląd pieśni chóralnej, który służy zaprezentowaniu dorobku artystycznego przez biorące w nim udział chóry.

Wśród zespołów, które w tym roku wystąpiły przed zebraną publicznością znalazły się: Zespół Wokalny i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, Chór Magnificat z Sanktuarium MBL Królowej Podhala, Chór Ave Maria z Krakowa, Chór ze Spiskiej Starej Wsi im. Alojza Marii Chmiela ze Słowacji, Grupa Śpiewacza Męska Kapušanskie Richtaroš ze Słowacji oraz w roli gospodarza Chór Parafialny z Kluszkowiec pod batutą Józefa Pańszczyka.

Podczas prezentowania muzycznego repertuaru przez kolejne chóry, Kościół rozbrzmiewał naprzemiennie mocnym męskim basem, bądź delikatnym, ale silnym kobiecym sopranem. Doskonała akustyka panująca we wnętrzu świątyni potęgowała muzyczne doznania wywołując u publiczności tzw. gęsią skórkę.

Na zakończenie Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn wręczył wszystkim chórom pamiątkowe statuetki wyrzeźbione przez Jerzego Sosnę - twórcę ludowego z zamiłowania, a emerytowanego oficera z Kluszkowiec.
 
Głównym  celem festiwalu jak mówią organizatorzy jest popularyzacja chóralistyki, jako formy wykonawczej, a także upowszechnianie bogatej, wartościowej literatury chóralnej. Ponadto festiwal jest okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń i integracji środowisk twórczych.

Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. Organziatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij