Spotkanie szczawnickiej młodzieży z rówieśnikami z Węgier

Fot. 2013.05.09 13:15 / news / czytano 2354 / opinie 0

Jeszcze w maju rozpocznie się spotkanie szczawnickiej młodzieży z rówieśnikami z Węgier. W spotkaniu zorganizowanym w ramach programu „Młodzież w działaniu”  uczestniczyć będzie ponad trzydzieści osób.

Podczas 9 dni uczestnicy poznawać będą kulturę mieszkańców Pienin oraz gości z Budapesztu. Środki finansowe na zorganizowanie tej wymiany w wysokości ponad 50 000 zł pomógł pozyskać szczawnickiej młodzieży Tomasz Hurkała – Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica. 

To dodatkowe zajęcie, którego bardzo chętnie się podejmuję wiedząc jak ważne jest to dla naszej młodzieży. W zeszłych latach pomogłem zdobyć środki finansowe na wyjazd młodzieży do Novary obok Milanu we Włoszech, zorganizowania polsko-włoskiego spotkania w Szczawnicy czy kilkudniowego polsko–słowackiego turnieju sportowego na boisku Jarmuty – dodaje Tomasz Hurkała, specjalista ds. pozyskiwania środków unijnych. 

Majowy projekt ma aspekt kulturowy ukazując silny wpływ jaki pozostawił po sobie Józef Szalay w kulturze, architekturze i tradycji Szczawnicy. Młodzież pozna również przedwojenną historię terenów Szlachtowej i Jaworek tworzących wówczas Ruś Szlachtowską. Pozyskana kwota dofinansowania przeznaczona zostanie na wyżywienie i zakwaterowanie młodzieży, koszty podróży, nagród i dyplomów podczas organizowanych zawodów sportowych jak również niezbędnych pomocy do warsztatów plastycznych, sportowych oraz teatralnych. Udział uczestników spotkania  jest całkowicie bezpłatny a jedynym wkładem własnym jest przebojowość, pomysłowość i chęć działania naszej szczawnickiej młodzieży.

Jeżeli jakakolwiek grupa młodzieży z terenu Miasta i Gminy Szczawnica - niezależnie czy jest to zespół pieśni i tańca, drużyna piłkarska, grupa strażaków czy paczka kolegów z podwórka, ma pomysł na zorganizowanie kilkudniowego spotkania z rówieśnikami zza granicy, to zapraszam do mnie a postaram się pomóc i zdobyć na to środki finansowe – deklaruje Tomasz Hurkała.




Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij