Szopka Pienińska w wykonaniu młodzieży z Grywałdu

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.01.27 10:57 / news / czytano 5501 / opinie 0

Parafialny Klub Muzyczny "Grywałdzkie Nucicki" wystąpił w niedzielę w Krościenku n/D z szopką autorstwa Stanisława Czepiela.

W przedstawieniu wzięła udział młodzież należąca do Scholi Parafialnej i Zespołu Młodzieżowego, w których grają i śpiewają dzieci i młodzież z Hałuszowej, Grywałdu i ze Sromowiec Niżnych. Schola i Zespół wchodzą w skład Parafialnego Klubu Muzycznego "Grywałdzkie Nucicki", który prowadzi ksiądz wikariusz Sławomir Lech. Pod kątem regionalnym przygotowaniem zespołu zajmuje się Agata Sobkowiak. Podczas wczorajszego kolędowania zespołowi przygrywała kapela „Białopotocanie”.

- Od kilku lat kolędujemy wykonując kolędy tradycyjne, pastorałki regionalne i współczesne w Grywałdzie i w innych parafiach m.in. w Rzeszowie, Tuchowie, Wierzchosławicach, Sromowcach Niżnych i Krościenku. W Rzeszowie mieliśmy nagranie do telewizji regionalnej, wczoraj po południu mieliśmy jeszcze występ z Zespołem Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka w Limanowskim Domu Kultury - mówi Agata Sobkowiak.

W 2010 roku Schola Parafialna otrzymała wyróżnienie na XIII Archidiecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zakopanem. W 2013 roku grupa kolędnicza otrzymała I nagrodę w Przeglądzie Grup Kolędniczych w Szczawnicy. Drugiego lutego młodzież będzie koncertować w Rytrze. Poza kolędowaniem przez cały rok opiekunowie zespołu prowadzą zajęcia i przygotowują oprawę mszy św. i uroczystości parafialnych.
Autor: Agata Sobkowiak / Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij