Akademia Młodego Energetyka zastartowała po raz drugi

Fot. Arch. ZEW Niedzica S.A. 2015.10.08 19:29 / news / czytano 2184 / opinie 0

W zeszłą sobotę, 3 października w Zespole Elektrowni Wodnych w Niedzicy miała miejsce uroczysta inauguracja już drugiej edycji Akademii Młodego Energetyka. W tym roku Akademię rozpoczyna 110 uczniów na co dzień uczących się w czterech gminach.

Podczas inauguracji Akademii w Niedzicy obecni byli profesorowie krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, których przywitał prezes ZEW Niedzica Grzegorz Podlewski. 

Podczas pierwszego spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach "Fizyka na palcach - wycieczka po świecie energii", "Warsztatach z książką - Gra o prąd" oraz w "Poszukiwaniach zaginionej Bagdad Bartery z Sherlockiem Holmesem". 

Akademia Młodego Energetyka to program pozalekcyjny prowadzony przez wykładowców krakowskich uczelni wyższych. Jej celem jest motywowanie uczniów Pienin, Spisza i Podhala do nauki i odkrywania ciekawych zawodów, nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami oraz inspirowaniu w odkrywaniu zainteresowań.

W warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gmin: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Krościenko i Nowy Targ.

Autor: Natalia Niemiec / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij