W Krościenku powstała nowa ścieżka ewangelizacyjno-edukacyjna

Fot. Anna Borkowska 2018.07.04 21:57 / news / czytano 4139 / opinie 0

30 czerwca br. w Krościenku n.D w Centrum Ruchu Światło-Życie otwarto „Drogę Nowego Człowieka” – ścieżkę ewangelizacyjno-edukacyjną prezentującą Ruch Światło-Życie. 

Spotkanie rozpoczęło się u podnóża Kopiej Górki, w dawnym sadzie. Ks. Marek Sędek przywitał zgromadzonych gości: biskupa Krzysztofa Włodarczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, proboszcza krościeńskiej parafii ks. Henryka Homoncika, parę krajową Domowego Kościoła Katarzynę i Pawła Maciejewskich, panią poseł z Krościenka Annę Paluch i wiele innych ważnych osobistości, a następnie wyjaśnił, jaka jest idea oazowych ścieżek.
 
Krótka prezentacja multimedialna pokazała zebranym, jak wyglądały prace wykonawcze na ścieżkach. Z kolei wszyscy przeszli do „oazy” – ogrodu biblijnego, w którym znajdują się rośliny znane z kart Pisma Świętego. Tam pani prof. Zofia Włodarczyk tłumaczyła zebranym, dlaczego do ogrodu zostały wybrane właśnie takie rośliny i co one symbolizują. 

Po pobłogosławieniu ogrodu przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka wszyscy udali się na trasę zwiedzania, a pierwszym przewodnikiem był ks. Marek Sędek. Spotkanie zakończyło się agapą przy źródle u stóp Niepokalanej.

Ścieżki oazowe są czynne przez całe wakacje, codziennie od 9 do 18. Treści ewangelizacyjne i charyzmat Ruchu przybliżają piękne i dające do myślenia rzeźby i instalacje artystyczne zaprojektowane i wykonane przez krakowskiego artystę Karola Badynę, oraz tablice, na których znajdują się przede wszystkim teksty Założyciela Ruchu ks. Blachnickiego. W głębszym wejściu w tak ukazane treści pomaga audio-przewodnik – aplikacja, która prezentuje treści oazowe na czterech poziomach: „turysta”, „młodzież z oazy”, „Domowy Kościół” oraz „zaawansowany” (treści przygotowane z myślą o kapłanach i osobach konsekrowanych).
Źródło: FB Centrum Światło Życie
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij