Andrzej Gut Mostowy odwiedził łapszańskich gimnazjalistów

Fot. Arch. szkoły 2015.05.01 16:26 / news / czytano 2318 / opinie 0

Sejm od środka, praca parlamentarzysty, władza ustawodawcza, od pomysłu do ustawy, czyli lekcja WOS-u inaczej, bo prowadzona przez niecodziennego gościa jaki odwiedził łapszańską szkołę - Posła Sejmu Rzeczypospolitej - Andrzeja Guta Mostowego. 

Gimnazjaliści jak przystało na młodych i ciekawych świata ludzi chętnie słuchali, ale też pytali. Dla większości było to pierwsze takie spotkanie z samym posłem. Padały pytania o nasz region, o sytuację Polski na arenie światowej, o bezpieczeństwo kraju czy najbliższe wybory.  Odczucia uczniów tej lekcji najpełniej oddają ich uwagi po spotkaniu: Spotkanie było : było dopełnieniem wiadomości z WOS-u; było ciekawym doświadczeniem; fajną lekcją, lekcją o tym jak funkcjonuje państwo; jak tworzone są ustawy; jak wygląda praca sejmu; to było ważne przeżycie, dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, pierwszy raz byłem na spotkaniu z posłem.  Praca posła jest: trudna i bardzo odpowiedzialna; jest ciekawa, ale i wymagająca; jego praca  decyduje o sprawach obywateli i całego państwa. 

Na zakończenie Pan Poseł z okazji przypadającego 2 maja Święta Flagi obdarował uczniów flagami. Uczniowie zaś w podziękowaniu za spotkanie wręczyli Panu Posłowi książkę nt. gwary spiskiej. Niecodzienną lekcję utrwalono pamiątkowym zdjęciem.
Autor: Barbara Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij