Chemia w małej skali z wielkimi efektami

Fot. Arch. szkoły 2016.05.24 22:11 / news / czytano 2457 / opinie 0

Zielony płomień to: związki boru, aktywniejszy od miedzi jest: glin, a reguła proporcji:  obowiązuje w całej przyrodzie, czyli co za dużo to niezdrowo – to niektóre wnioski jakie można było zapamiętać po warsztatach chemii prowadzonych w naszej szkole przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu. 

Chemia w małej skali (small-scale chemistry - SSC, określana jako mikrochemia) polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co m.in. zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu. Ta innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, całościowe, a przede wszystkim przyjazne spojrzenie na chemię. Doświadczyć tego mogli nasi uczniowie.
 
Na zajęciach było eksperymentalnie, ale też niespodziankowo i zabawnie, a przy tym bardzo chemicznie. Dopełnieniem zajęć było wybuchowe podsumowanie w holu szkoły. Oczywiście wszystko precyzyjnie i naukowo kontrolowane. Zajęcia dofinansowała Rada Rodziców Gimnazjum. Za co bardzo dziękujemy! Lekcje bezcenne – wiedza  na zawsze. Nauka może być ciekawa!
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij