Na pienińską nutę

Fot. 2017.03.16 11:00 / news / czytano 2318 / opinie 0

Głowa skręcona maksymalnie do lewego boku, smyczek kładziemy na ostatnich paliczkach palców, kciuk utrzymujemy lekko zgięty – w taki sposób mistrz tradycji Pan Jan Kubik powoli tłumaczył swoim uczniom pierwsze zasady grania na skrzypcach.

W dniu 10 marca 2016 r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D odbyły się pierwsze zajęcia ze skrzypcami w ramach projektu  pn: Pieniński mistrz tradycji- kontynuacja projektu”.

Zajęcia są kontynuacją projektu z 2016 r. i dodatkowo obejmują naukę gry na skrzypcach i oktawkach pienińskich. Warsztaty trwać będą cały rok i są w całości sfinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu Dziedzictwo kulturowe 2017- Kultura ludowa i tradycyjna, na które biblioteka otrzymała po raz drugi dotacje w wysokości 20 tys. zł. Celem projektu jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe – priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Autor: Oprac.red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij