Drugoklasiści z łapszańskiego gimnazjum w świecie teatru, historii i sztuki

Fot. Arch. szkoły 2016.01.19 17:07 / news / czytano 1882 / opinie 0

„Arszenik i stare koronki” to tytuł sztuki, którą łapszańscy gimnazjaliści mogli zobaczyć w teatrze im. J. Słowackiego podczas wyjazdu do Krakowa.

Spektakl był co prawda ostatnim punktem niecodziennych lekcji, ale zrobił na uczniach największe wrażenie. Znakomita obsada (m.in. Anna Polony), zaskakująca akcja sztuki i samo wnętrze budynku robiły wrażenie. Wcześniej wszyscy zobaczyli Muzeum i Opactwo Tynieckie, był spacer na wzgórze wawelskie do Krypty Srebrnych Dzwonów, potem już dla jednej grupy - Galeria "Broń i Barwa w Polsce", a dla drugiej: Galeria Sztuki Polskiej XX wieku w Muzeum Narodowym. Stąd prosta droga na spektakl. Był chłodny wieczór i siąpił deszcz, ale oświetlone świątecznie królewskie miasto zachwycało blaskiem i tajemnicami – to były niezwykłe lekcje w świecie teatru, sztuki i historii …

Oto opinie uczniów: 
 „Najciekawsze było: przedstawienie w teatrze,  zwiedzanie wystawy obrazów XX wieku, sam teatr i spacer na Wawel. Dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy o sztuce. Poznałem życie Benedyktynów w klasztorze. Wyjazd był: super, udany i świetny, można go powtórzyć, na pewno go nie zapomnimy. Teatr to niezwykłe miejsce, gdzie można poznać ciekawe historie ludzi, to  miejsce gdzie można się zapomnieć …”
Autor: Barbara Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij