Aktorka Edyta Jungowska w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.11.25 16:30 / news / czytano 2779 / opinie 0

Znana aktorka Edyta Jungowska wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja odwiedziła uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem. Podczas spotkania opowiedziała o początkach swojej aktorskiej kariery, miłości do teatru i audiobooków.

W spotkaniu, które miało miejsce 23 listopada w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja" wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku, w tym stypendyści programu Fundacji Świętego Mikołaja. Aktorka opowiedziała tłumnie zebranym licealistom o wspomnieniach ze szkoły, maturze, aktorstwie.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Wymaluj sobie stypendium”, podczas których uczniowie malowali obrazy na szkle pod okiem Anny Madei i Joanny Dziubińskiej ze Szczawnicy. Prace trafią do sprzedaży, a cały dochód zasili fundusz stypendialny szkoły.

Edyta Jungowska wspiera „Stypendia św. Mikołaja” od  początku istnienia. Program skierowany jest do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, aby tak jak ich rówieśnicy, mogli opłacić zajęcia dodatkowe, kupić sprzęt sportowy czy materiały plastyczne. Dzięki temu wsparciu już ponad 2 000 dzieci z całej Polski dostało szansę na lepszą przyszłość i łatwiejszy start w dorosłe życie.

W roku 2016 licealiści z Krościenka zdobyli wyróżnienie, czy tytuł Solidarnej Szkoły w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, gromadząc na naszym koncie niebagatelną kwotę 11 631,30 zł, co stanowiło najwyższą kwotą uzbieraną przez jedną szkołę wśród wszystkich kategorii. Trzymamy kciuki za tegoroczny wynik, który niebawem zostanie ogłoszony przez Fundację.

Autor: mw
Źródło: Fundacja Świętego Mikołaja
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij