XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II

Fot. Arch.Szkoły 2016.04.28 11:51 / news / czytano 1871 / opinie 0

26 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Naszą szkołę odwiedziło 19 recytatorów, wraz z opiekunami, z 10 gimnazjów.

Gości powitał i - po krótkim wprowadzeniu do twórczości Patrona Szkoły - otworzył Konkurs Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.

W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w Konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił Proboszcz Parafii Krościenko n. D. Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów uczestnictwa, tradycyjnie obdarował wszystkich obecnych nagrodami książkowymi.

Recytacje młodych, zdolnych i wrażliwych artystów były - jak co roku - prawdziwą ucztą duchową dla uczestników spotkania.

I miejsce przyznano Katarzynie Chlebek z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej
II miejsce zdobyli: Wiktoria Ostowska z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej, Zuzanna Słowińska z Gimnazjum w Łososinie Dolnej oraz Szymon Berezicki z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.
III miejsce zajęła Wiktoria Jurek z Gimnazjum w Tylmanowej.

Wyróżnienia otrzymały:

Weronika Marciszewska z Gimnazjum w Szczawnicy, Eliza Antolak  z Gimnazjum w Rabie Wyżnej, Anna Wiercioch z Gimnazjum w Szczawnicy, Julia Niewiadoma  z Gimnazjum w Ochotnicy Górnej oraz Edyta Dyda z Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem.

Laureaci Konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem 19 maja 2016 roku.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pracownikom obsługi oraz młodzieży za pełną zaangażowania pomoc w przygotowaniu konkursu.
Autor: Danuta Schabowska, Maria Kurpiel i ks. Krzysztof Kutek
Źródło: Gimnazjum Publiczne w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij