Niedzica walczy z bobrami

Fot. Marcin Pająk 2016.02.13 21:30 / news / czytano 1529 / opinie 0

Niedzickie bobry są ostatnio bardzo aktywne. Z gałęzi budują tamy, które powodują spiętrzanie wody i potencjalne zagrożenie zalania pobliskich terenów.

Walka z Bobrami - tak Pan Antonii Szewczyk z Leśnej Wspólnoty Urbarialnej komentuje problem. W Niedzicy w okolicy "Dympuśnyj Młaki" niedawno zostały usunięte dwie tamy zbudowane przez bobry. Zwierzęta w minionym roku wyrządziły szkody oszacowane na 7 tys. złotych, w tym roku straty są już znacznie większe i sięgają według wstępnych wyliczeń około 20 tys. złotych. W okolicy wspominanej Dympuśnyj Młaki około 400 drzew nadaje się już do wycinki.
Autor: Oprac. red.
Źródło: niedzica.espisz.pl
Zdjęcia: Marcin Pająk
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij