Dzień Otwarty Pienińskiej Szkoły Zawodowej i CKiW OHP

Fot. Arch. szkoły 2015.04.28 22:31 / news / czytano 2469 / opinie 0

Ponad 80 gimnazjalistów z Maniów i Krościenka n.D wzięło udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w szczawnickiej Pienińskiej Szkole Zawodowej i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Do tradycji należy już organizacja „Dni otwartych”, które od lat, w okresie wiosennym organizowane są w naszej placówce. W dniu dzisiejszym, tj. 28 kwietnia 2015 w Pienińskiej Szkole Zawodowej oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy mieliśmy przyjemność gościć ponad 80 gimnazjalistów wraz z opiekunami z Gimnazjum w Maniowach i  Krościenka n/D. Przybyli oni  aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i wychowawczą. 

Gimnazjaliści zostali przywitani przez dyrekcję szkoły i zaproszeni na aulę, gdzie zaprezentowano przygotowane atrakcje. Młodzieży przedstawiono prezentację multimedialną, przybliżająca zakres działalności Pienińskiej Szkoły Zawodowej i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy. Na rok szkolny 2015/2016 oferta edukacyjna została poszerzona o nowe zawody. Oprócz dotychczasowych: fryzjera, kucharza, sprzedawcy, murarza- tynkarza i mechanika pojazdów samochodowych szkoła zamierza kształcić w nowych zawodach, takich jak: kaletnik, kamieniarz i obuwnik – gwarantując praktykę we własnych warsztatach bądź u pracodawcy. Ważnym elementem edukacji uczniów jest możliwość poszerzenia swoich kwalifikacji o dodatkowe kursy: kelner barman, kosmetyczka, operator wózków jezdniowych czy kurs prawa jazdy kat. B. Dla potrzebujących istnieje możliwość bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w internacie. 

Część młodzieży miała możliwość odbycia zajęć z doradcą zawodowym z CEiPM w Nowym Sączu, które miały na celu pomóc absolwentom gimnazjum w wyborze dalszej drogi edukacji. 

Na zakończenie tej części spotkania młodzież Centrum zaprezentowała trzy krótkie formy sceniczne przygotowane w ramach sekcji artystycznej. 

Kolejnym etapem było zwiedzanie warsztatów szkoleniowych praktycznej nauki zawodu (fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych), internatu oraz budynku ośrodka szkoleniowego gdzie zorganizowano wystawę prac młodzieży i warsztaty plastyczne. Można było zobaczyć gotowe prace przygotowane przez młodzież, w różnych technikach plastycznych oraz spróbować własnych sił w tworzeniu swojego „dzieła”. 

Podsumowaniem spotkania były konkursy zawodowe z nagrodami (obieranie i krojenie ziemniaków do sporządzenia frytek, wykonanie fryzury)  oraz wspólny poczęstunek.
 
Dni otwarte, to okazja do zaprezentowania dorobku Pienińskiej Szkoły Zawodowej i Centrum,  przybliżenia swojej działalności społeczności lokalnej oraz budowania pozytywnego wizerunku w środowisku.
Autor: Henryk Węglarz Z-ca Dyrektora CKiW
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij