Dzień Pieczonego Ziemniaka w Łapszach

Fot. Arch. szkoły 2015.11.10 10:43 / news / czytano 1758 / opinie 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych świętowali w plenerze "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Piękna, złota, polska jesień zachęca wszystkich do częstego przebywania na łonie natury. Kilka słonecznych i ciepłych dni sprawiło, iż świat za oknem wygląda naprawdę czarująco i  bajkowo. Aż żal nie wyjść ze szkoły!
 
Korzystając z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej w dniu 5.11.2015 r. o godz. 9.40 wraz z wychowawcami i rodzicami, po dwóch godzinach zajęć  udali się na łąkę nad rzeką na Wigrondzie, gdzie wspólnie świętowano „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Gdy zapłonęło ognisko, przygotowane wcześniej dzięki uprzejmości pana konserwatora, trzeba było trochę cierpliwości, by kiełbaska ładnie się zrumieniła. Potem rozpoczęło się wielkie ucztowanie – pieczenie kiełbasy, ziemniaków, boczku, chleba – wszystkiego co smaczne. 

Nie ma to jak własnoręcznie przygotowany posiłek spożywany na świeżym powietrzu. Po tej przekąsce przyszła pora na smakowite ziemniaczki. Niektórzy tylko żałowali, że tak długo trzeba czekać aż się upieką… Po wielkiej uczcie przyszedł czas na rozrywki. W ruch poszły piłki różnego rodzaju, a także chusta animacyjna. Uczniowie razem z wychowawcami bawili się na pobliskiej łące i w lesie - priorytetem każdej starszej klasy było „wykąpanie” wychowawcy w stercie liści. 

Wesoła zabawa sprawiła, iż wszystkim uczestnikom żal było się rozstawać… Pogoda dopisała - tym bardziej imprezę można zaliczyć do udanych.  
Autor: Ewa Zarzycka i Edyta Magiera
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij